GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Winnie Masemola | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[2] | Morakane Molaoa | ZA | Polokwane Tennis Club | No | - |
[3] | Liyabukwa Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
[4] | Nkazimulo Sigasa | ZA | Modderfontein Tennis Club | No | - |
[5] | Yasmin Lombard | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
[6] | Paballo Chuene | lebowakgomo club | No | - | |
[7] | GIANA SMITH | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
[8] | Nolwazi Mnguni | ZA | Midstream Ridge Primary School | No | - |
- | Likuwe Matika | Destiny Tennis Club | No | - | |
- | Atlegang Monnakgotla | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
- | Taylor WHITE | ZA | Gauteng Noord | No | - |
- | Genevieve Goodchild | Woodland Hills Tennis Club | No | - | |
- | Disha Sudhakar | IN | German Country Club | No | - |
- | Deonez Mandtoumbi | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Jlaine Kruger | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Isabella Purdon | ZA | Honeydew Tennis Club | No | - |
- | Tanishka Pillay | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Noa Rossouw | Paarl Gymnasium High School | No | - | |
- | Taylor Garnitz | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Ariana Van Der Westhuizen | ZA | Lapesa Tennis Club | No | - |
- | Rorisa Axé Jatto | Jeppe Quondam Tennis Club | No | - | |
- | Jessica-Sam Du Preez | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
- | Mahlako Legare | Tuks Tennis Club | No | - | |
- | Keotshepile Moorosi | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | Onkagile Sefolo | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Murunwa Nemavhidi | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Bokamoso Malapane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Botshelo Malapane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Gaby Nicholson | ZA | Hilton Tennis Club | No | - |
- | Sienna Wakefield | St. Mary's Kloof High | No | - | |
- | Jessica Wakefield | St. Mary's Kloof High | No | - | |
- | Ashley Mhandu | Polokwane Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-09-22 2:45pm | A1 | GEHQ - Court 4 |
Winnie Masemola [1]
|
Onkagile Sefolo
|
6-2, 6-2 |
2023-09-22 2:45pm | A2 | GEHQ - Court 5 |
Tanishka Pillay
|
Keotshepile Moorosi
|
5-7, 6-0, 6-0 |
2023-09-22 2:45pm | A3 | GEHQ - Court 6 |
Genevieve Goodchild
|
Mahlako Legare
|
6-2, 6-1 |
2023-09-22 2:45pm | A4 | GEHQ - Court 7 |
Deonez Mandtoumbi
|
Yasmin Lombard [5]
|
2-6, 3-6 |
2023-09-22 2:45pm | A5 | GEHQ - Court 8 |
Nkazimulo Sigasa [4]
|
Gaby Nicholson
|
6-2, 6-1 |
2023-09-22 2:45pm | A6 | GEHQ - Court 9 |
Ariana Van Der Westhuizen
|
Likuwe Matika
|
6-0, 6-0 |
2023-09-22 2:45pm | A7 | GEHQ - Court 10 |
Taylor WHITE
|
Atlegang Monnakgotla
|
6-1, 6-0 |
2023-09-22 2:45pm | A8 | GEHQ - Court 11 |
Isabella Purdon
|
GIANA SMITH [7]
|
2-6, 1-6 |
2023-09-22 2:45pm | A9 | GEHQ - Court 12 |
Nolwazi Mnguni [8]
|
Murunwa Nemavhidi
|
6-2, 6-1 |
2023-09-22 2:45pm | A10 | GEHQ - Court 13 |
Taylor Garnitz
|
Bokamoso Malapane
|
6-3, 6-0 |
2023-09-22 2:45pm | A11 | GEHQ - Court 14 |
Rorisa Axé Jatto
|
Jlaine Kruger
|
6-0, 6-1 |
2023-09-22 2:45pm | A12 | GEHQ - Court 15 |
Jessica Wakefield
|
Liyabukwa Magigaba [3]
|
2-6, 6-3, 3-6 |
2023-09-22 4:00pm | A13 | GEHQ - Court 1 |
Paballo Chuene [6]
|
Noa Rossouw
|
6-1, 6-1 |
2023-09-22 4:00pm | A14 | GEHQ - Court 2 |
Botshelo Malapane
|
Jessica-Sam Du Preez
|
3-6, 0-6 |
2023-09-22 4:00pm | A15 | GEHQ - Court 3 |
Disha Sudhakar
|
Sienna Wakefield
|
2-6, 3-6 |
2023-09-22 4:00pm | A16 | GEHQ - Court 4 |
Ashley Mhandu
|
Morakane Molaoa [2]
|
3-6, 1-6 |
2023-09-23 11:45am | A17 | GEHQ - Court 8 |
Winnie Masemola [1]
|
Tanishka Pillay
|
6-0, 6-0 |
2023-09-23 11:45am | A18 | GEHQ - Court 9 |
Genevieve Goodchild
|
Yasmin Lombard [5]
|
6-3, 4-6, 6-3 |
2023-09-23 11:45am | A19 | GEHQ - Court 10 |
Nkazimulo Sigasa [4]
|
Ariana Van Der Westhuizen
|
6-1, 6-0 |
2023-09-23 11:45am | A20 | GEHQ - Court 11 |
Taylor WHITE
|
GIANA SMITH [7]
|
5-7, 6-4, 0-6 |
2023-09-23 11:45am | A21 | GEHQ - Court 12 |
Nolwazi Mnguni [8]
|
Taylor Garnitz
|
6-1, 6-4 |
2023-09-23 11:45am | A22 | GEHQ - Court 13 |
Rorisa Axé Jatto
|
Liyabukwa Magigaba [3]
|
7-6, 6-7, 3-6 |
2023-09-23 11:45am | A23 | GEHQ - Court 14 |
Paballo Chuene [6]
|
Jessica-Sam Du Preez
|
6-3, 6-1 |
2023-09-23 11:45am | A24 | GEHQ - Court 15 |
Sienna Wakefield
|
Morakane Molaoa [2]
|
0-6, 2-6 |
2023-09-24 9:15am | A25 | GEHQ - Court 1 |
Winnie Masemola [1]
|
Genevieve Goodchild
|
6-4, 6-3 |
2023-09-24 9:15am | A26 | GEHQ - Court 2 |
Nkazimulo Sigasa [4]
|
GIANA SMITH [7]
|
6-3, 0-6, 6-7 |
2023-09-24 9:15am | A27 | GEHQ - Court 3 |
Nolwazi Mnguni [8]
|
Liyabukwa Magigaba [3]
|
2-6, 2-6 |
2023-09-24 9:15am | A28 | GEHQ - Court 4 |
Paballo Chuene [6]
|
Morakane Molaoa [2]
|
1-6, 0-6 |
2023-09-24 1:00pm | A29 | GEHQ - Court 15 |
Winnie Masemola [1]
|
GIANA SMITH [7]
|
6-7, 6-4, 6-2 |
2023-09-24 1:00pm | A30 | GEHQ - Court 16 |
Liyabukwa Magigaba [3]
|
Morakane Molaoa [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-09-25 11:45am | A31 | GEHQ - Court 9 |
Winnie Masemola [1]
|
Morakane Molaoa [2]
|
6-3, 6-2 |
2023-09-25 2:15pm | B1 | GEHQ - Court 14 |
GIANA SMITH [7]
|
Liyabukwa Magigaba [3]
|
6-2, 6-3 |
2023-09-25 10:30am | C1 | GEHQ - Court 4 |
Genevieve Goodchild
|
Nkazimulo Sigasa [4]
|
6-1, 1-6, 10-5 |
2023-09-25 10:30am | C2 | GEHQ - Court 5 |
Nolwazi Mnguni [8]
|
Paballo Chuene [6]
|
3-6, 6-1, 7-10 |
2023-09-25 2:15pm | C3 | GEHQ - Court 15 |
Genevieve Goodchild
|
Paballo Chuene [6]
|
No Result |
2023-09-25 2:15pm | D1 | GEHQ - Court 16 |
Nkazimulo Sigasa [4]
|
Nolwazi Mnguni [8]
|
No Result |
2023-09-24 11:45am | E1 | GEHQ - Court 5 |
Tanishka Pillay
|
Yasmin Lombard [5]
|
6-4, 6-0 |
2023-09-24 11:45am | E2 | GEHQ - Court 6 |
Ariana Van Der Westhuizen
|
Taylor WHITE
|
0-6, 1-6 |
2023-09-24 9:15am | E3 | GEHQ - Court 7 |
Taylor Garnitz
|
Rorisa Axé Jatto
|
6-7(4), 3-6 |
2023-09-24 11:45am | E4 | GEHQ - Court 8 |
Jessica-Sam Du Preez
|
Sienna Wakefield
|
0-6, 1-6 |
2023-09-25 10:30am | E5 | GEHQ - Court 6 |
Tanishka Pillay
|
Taylor WHITE
|
3-6, 3-6 |
2023-09-25 10:30am | E6 | GEHQ - Court 7 |
Rorisa Axé Jatto
|
Sienna Wakefield
|
6-7, 6-3, 9-11 |
2023-09-25 3:30pm | E7 | GEHQ - Court 1 |
Taylor WHITE
|
Sienna Wakefield
|
No Result |
2023-09-25 3:30pm | F1 | GEHQ - Court 2 |
Tanishka Pillay
|
Rorisa Axé Jatto
|
No Result |
2023-09-25 10:30am | G1 | GEHQ - Court 8 |
Yasmin Lombard [5]
|
Ariana Van Der Westhuizen
|
6-1, 6-1 |
N/A | G2 | - |
Taylor Garnitz
(Did not play)
|
Jessica-Sam Du Preez
|
Walkover |
2023-09-25 2:15pm | G3 | GEHQ - Court 3 |
Yasmin Lombard [5]
|
Jessica-Sam Du Preez
|
No Result |
2023-09-23 11:45am | I1 | GEHQ - Court 16 |
Onkagile Sefolo
|
Keotshepile Moorosi
|
6-2, 7-5 |
2023-09-23 1:00am | I2 | GEHQ - |
Mahlako Legare
|
Deonez Mandtoumbi
|
5-7, 3-6 |
2023-09-23 12:00am | I3 | GEHQ - |
Gaby Nicholson
|
Likuwe Matika
|
6-0, 6-0 |
2023-09-23 12:30am | I4 | GEHQ - |
Atlegang Monnakgotla
|
Isabella Purdon
|
0-6, 0-6 |
2023-09-23 12:15am | I5 | GEHQ - |
Murunwa Nemavhidi
|
Bokamoso Malapane
|
6-2, 6-0 |
2023-09-23 12:45am | I6 | GEHQ - |
Jlaine Kruger
|
Jessica Wakefield
|
3-6, 1-6 |
2023-09-23 1:00pm | I7 | GEHQ - Court 6 |
Noa Rossouw
|
Botshelo Malapane
|
6-0, 6-0 |
2023-09-23 1:00pm | I8 | GEHQ - Court 7 |
Disha Sudhakar
|
Ashley Mhandu
|
6-0, 6-2 |
2023-09-24 11:45am | I9 | GEHQ - Court 9 |
Onkagile Sefolo
|
Deonez Mandtoumbi
|
6-3, 6-3 |
2023-09-24 11:45am | I10 | GEHQ - Court 10 |
Gaby Nicholson
|
Isabella Purdon
|
3-6, 1-6 |
2023-09-24 11:45am | I11 | GEHQ - Court 11 |
Murunwa Nemavhidi
|
Jessica Wakefield
|
2-6, 3-6 |
2023-09-24 11:45am | I12 | GEHQ - Court 12 |
Noa Rossouw
|
Disha Sudhakar
|
4-6, 6-1, 10-4 |
2023-09-25 10:30am | I13 | GEHQ - Court 10 |
Onkagile Sefolo
|
Isabella Purdon
|
1-6, 3-6 |
2023-09-25 10:30am | I14 | GEHQ - Court 11 |
Jessica Wakefield
|
Noa Rossouw
|
6-4, 6-3 |
2023-09-25 3:30pm | I15 | GEHQ - Court 4 |
Isabella Purdon
|
Jessica Wakefield
|
No Result |
2023-09-25 3:30pm | J1 | GEHQ - Court 5 |
Onkagile Sefolo
|
Noa Rossouw
|
No Result |
2023-09-25 10:30am | K1 | GEHQ - Court 12 |
Deonez Mandtoumbi
|
Gaby Nicholson
|
1-6, 3-6 |
2023-09-25 10:30am | K2 | GEHQ - Court 13 |
Murunwa Nemavhidi
|
Disha Sudhakar
|
6-3, 6-2 |
2023-09-25 3:30pm | K3 | GEHQ - Court 6 |
Gaby Nicholson
|
Murunwa Nemavhidi
|
No Result |
2023-09-25 3:30pm | L1 | GEHQ - Court 7 |
Deonez Mandtoumbi
|
Disha Sudhakar
|
No Result |
2023-09-24 11:45am | M1 | GEHQ - Court 13 |
Keotshepile Moorosi
|
Mahlako Legare
|
6-2, 6-2 |
2023-09-24 11:45am | M2 | GEHQ - Court 14 |
Likuwe Matika
|
Atlegang Monnakgotla
|
0-6, 2-6 |
2023-09-24 11:45am | M3 | GEHQ - Court 15 |
Bokamoso Malapane
|
Jlaine Kruger
|
3-6, 7-5, 6-10 |
2023-09-24 11:45am | M4 | GEHQ - Court 16 |
Botshelo Malapane
|
Ashley Mhandu
|
2-6, 2-6 |
2023-09-25 10:30am | M5 | GEHQ - Court 14 |
Keotshepile Moorosi
|
Atlegang Monnakgotla
|
6-1, 6-4 |
2023-09-25 10:30am | M6 | GEHQ - Court 15 |
Jlaine Kruger
|
Ashley Mhandu
|
3-6, 4-6 |
2023-09-25 3:30pm | M7 | GEHQ - Court 8 |
Keotshepile Moorosi
|
Ashley Mhandu
|
No Result |
2023-09-25 3:30pm | N1 | GEHQ - Court 9 |
Atlegang Monnakgotla
|
Jlaine Kruger
|
No Result |
2023-09-25 9:15am | O1 | GEHQ - Court 16 |
Mahlako Legare
|
Likuwe Matika
|
6-1, 6-1 |
2023-09-25 10:30am | O2 | GEHQ - Court 16 |
Bokamoso Malapane
|
Botshelo Malapane
|
6-3, 3-6, 10-8 |
2023-09-25 3:30pm | O3 | GEHQ - Court 10 |
Mahlako Legare
|
Bokamoso Malapane
|
No Result |
2023-09-25 3:30pm | P1 | GEHQ - Court 11 |
Likuwe Matika
|
Botshelo Malapane
|
No Result |