GS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Lonwabo Majeke | ZA | Clarendon Primary School | No | - |
- | Kylie Schutte | Oranje Meisieskool | No | - | |
- | Nokwazi Liyanda Ngcobo | ZA | Kanyamazane Tennis Club | No | - |
- | Tiana Van Niekerk | ZA | Rustenburg Primary | No | - |
- | Karabo Mashele | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Yolanda Garira | Next Generation Tennis | No | - | |
[8] | Isabelle Van wyk | ZA | Lynnwood Tennis Club | No | - |
[4] | Nikilitha Ndungane | ZA | Old Edwardian Society | No | - |
- | Kutlwano Khaditsoe | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Nina Pieterse | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Annemie Roux | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Tineka Strydom | ZA | Wingate Country Tennis Club | No | - |
- | Lerato Mashaba | ZA | Atteridgevile Tennis Club | No | - |
- | Kaylen Hamman | ZA | Constantia Primary | No | - |
[5] | Ava Contomathios | Merrylyn Tennis Club | No | - | |
[7] | Jesse de Villiers | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Sofia Kamalie | Berea Lawn Tennis Club | No | - | |
- | Thandolwethu Ngwenya | ZA | No | - | |
- | Mika Keet | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
- | Annabelle Van Zyl | Mooirivier Laerskool | No | - | |
- | Kuhle Langa | ZA | No | - | |
- | Fabiana Hans De andrade | ZA | Saamtrek Laerskool | No | - |
[3] | Charlotte Bouwer | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
[6] | Kaylin Kroon | ZA | Potchefstroom Gimnasium | No | - |
- | Tsebo Motsididi | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | Zene Claasen | Elarduspark Primary | No | - | |
- | Justine Koch | Laerskool Lynnwood | No | - | |
- | Nicola Kruger | Trinityhouse Randpark Ridge | No | - | |
- | Ameé Hauptfleisch | ZA | Annlin Tennisclub | No | - |
- | Simoné Swart | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
[2] | Jordan edwards | St Peter's Girls Preparatory School | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-10-04 9:00am | A2 | Lynnw - Court 1 |
Kylie Schutte
|
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
1-6, 3-6 |
N/A | A3 | - |
Tiana Van Niekerk
|
Karabo Mashele
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-04 9:00am | A4 | Lynnw - Court 3 |
Yolanda Garira
|
Isabelle Van wyk [8]
|
0-6, 0-6 |
2023-10-04 9:00am | A5 | Lynnw - Court 4 |
Nikilitha Ndungane [4]
|
Kutlwano Khaditsoe
|
6-1, 6-0 |
2023-10-04 9:00am | A6 | Lynnw - Court 5 |
Nina Pieterse
|
Annemie Roux
|
6-2, 6-2 |
2023-10-04 9:00am | A7 | Lynnw - Court 6 |
Tineka Strydom
|
Lerato Mashaba
|
0-6, 2-6 |
2023-10-04 10:30am | A8 | Lynnw - Court 1 |
Kaylen Hamman
|
Ava Contomathios [5]
|
1-6, 4-6 |
2023-10-04 10:30am | A9 | Lynnw - Court 2 |
Jesse de Villiers [7]
|
Sofia Kamalie
|
6-4, 6-0 |
N/A | A10 | - |
Thandolwethu Ngwenya
(Did not play)
|
Mika Keet
|
Walkover |
2023-10-04 10:30am | A11 | Lynnw - Court 4 |
Annabelle Van Zyl
|
Kuhle Langa
|
6-2, 6-2 |
2023-10-04 10:30am | A12 | Lynnw - Court 5 |
Fabiana Hans De andrade
|
Charlotte Bouwer [3]
|
2-6, 0-6 |
2023-10-04 10:30am | A13 | Lynnw - Court 6 |
Kaylin Kroon [6]
|
Tsebo Motsididi
|
6-0, 7-5 |
2023-10-04 12:00pm | A14 | Lynnw - Court 1 |
Zene Claasen
|
Justine Koch
|
6-1, 6-1 |
2023-10-04 12:00pm | A15 | Lynnw - Court 2 |
Nicola Kruger
|
Ameé Hauptfleisch
|
6-0, 6-0 |
2023-10-04 12:00pm | A16 | Lynnw - Court 3 |
Simoné Swart
|
Jordan edwards [2]
|
2-6, 3-6 |
2023-10-05 8:00am | A17 | Lynnw - Court 1 |
Lonwabo Majeke [1]
|
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
6-0, 6-0 |
2023-10-05 8:00am | A18 | Lynnw - Court 2 |
Tiana Van Niekerk
|
Isabelle Van wyk [8]
|
0-6, 0-6 |
2023-10-05 8:00am | A19 | Lynnw - Court 3 |
Nikilitha Ndungane [4]
|
Nina Pieterse
|
6-1, 6-4 |
2023-10-05 8:00am | A20 | Lynnw - Court 4 |
Lerato Mashaba
|
Ava Contomathios [5]
|
0-6, 0-6 |
2023-10-05 8:00am | A21 | Lynnw - Court 5 |
Jesse de Villiers [7]
|
Mika Keet
|
6-0, 6-1 |
2023-10-05 8:00am | A22 | Lynnw - Court 6 |
Annabelle Van Zyl
|
Charlotte Bouwer [3]
|
1-6, 3-6 |
2023-10-05 9:30am | A23 | Lynnw - Court 1 |
Kaylin Kroon [6]
|
Zene Claasen
|
6-0, 6-3 |
2023-10-05 9:30am | A24 | Lynnw - Court 2 |
Nicola Kruger
|
Jordan edwards [2]
|
2-6, 1-6 |
2023-10-06 8:00am | A25 | Lynnw - Court 1 |
Lonwabo Majeke [1]
|
Isabelle Van wyk [8]
|
6-3, 6-3 |
2023-10-06 8:00am | A26 | Lynnw - Court 2 |
Nikilitha Ndungane [4]
|
Ava Contomathios [5]
|
0-6, 2-6 |
2023-10-06 8:00am | A27 | Lynnw - Court 3 |
Jesse de Villiers [7]
|
Charlotte Bouwer [3]
|
2-6, 3-6 |
2023-10-06 8:00am | A28 | Lynnw - Court 4 |
Kaylin Kroon [6]
|
Jordan edwards [2]
|
4-6, 1-6 |
2023-10-08 9:30am | A29 | GrkTS - Centre Court |
Lonwabo Majeke [1]
|
Ava Contomathios [5]
|
1-6, 2-6 |
2023-10-08 9:30am | A30 | GrkTS - Court 1 |
Charlotte Bouwer [3]
|
Jordan edwards [2]
|
3-6, 3-6 |
2023-10-09 9:30am | A31 | GrkTS - Centre Court |
Ava Contomathios [5]
|
Jordan edwards [2]
|
6-3, 3-6, 5-7 |
2023-10-09 8:00am | B1 | GrkTS - Court 9 |
Lonwabo Majeke [1]
|
Charlotte Bouwer [3]
|
1-6, 4-6 |
2023-10-06 11:00am | C1 | Lynnw - Court 3 |
Isabelle Van wyk [8]
|
Nikilitha Ndungane [4]
|
6-4, 6-3 |
2023-10-06 11:00am | C2 | Lynnw - Court 4 |
Jesse de Villiers [7]
|
Kaylin Kroon [6]
|
6-0, 6-1 |
2023-10-07 8:00am | C3 | Lynnw - Court 3 |
Isabelle Van wyk [8]
|
Jesse de Villiers [7]
|
6-4, 3-6, 7-10 |
2023-10-07 8:00am | D1 | Lynnw - Court 4 |
Nikilitha Ndungane [4]
|
Kaylin Kroon [6]
|
6-0, 6-0 |
2023-10-06 8:00am | E1 | Lynnw - Court 5 |
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
Tiana Van Niekerk
|
1-6, 0-6 |
2023-10-06 8:00am | E2 | Lynnw - Court 6 |
Nina Pieterse
|
Lerato Mashaba
|
6-3, 6-3 |
2023-10-06 9:30am | E3 | Lynnw - Court 1 |
Mika Keet
|
Annabelle Van Zyl
|
1-6, 2-6 |
2023-10-06 9:30am | E4 | Lynnw - Court 2 |
Zene Claasen
|
Nicola Kruger
|
0-6, 4-6 |
2023-10-06 11:00am | E5 | Lynnw - Court 5 |
Tiana Van Niekerk
|
Nina Pieterse
|
3-6, 2-6 |
2023-10-06 11:00am | E6 | Lynnw - Court 6 |
Annabelle Van Zyl
|
Nicola Kruger
|
6-7(4), 6-4, 10-5 |
2023-10-07 8:00am | E7 | Lynnw - Court 5 |
Nina Pieterse
|
Annabelle Van Zyl
|
3-6, 0-6 |
2023-10-07 8:00am | F1 | Lynnw - Court 6 |
Tiana Van Niekerk
|
Nicola Kruger
|
6-1, 6-4 |
2023-10-07 8:00am | G1 | Lynnw - Court 1 |
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
Lerato Mashaba
|
3-6, 1-6 |
2023-10-07 8:00am | G2 | Lynnw - Court 2 |
Mika Keet
|
Zene Claasen
|
6-1, 6-1 |
2023-10-07 12:30pm | G3 | GrkTS - Centre Court |
Lerato Mashaba
|
Mika Keet
|
6-3, 6-4 |
2023-10-08 9:30am | H1 | Tuks - Court 2 |
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
Zene Claasen
|
3-6, 2-6 |
2023-10-04 12:00pm | I3 | Lynnw - Court 5 |
Kutlwano Khaditsoe
(Ret.)
|
Annemie Roux
|
0-6, 1-2 Retired |
2023-10-04 12:00pm | I4 | Lynnw - Court 6 |
Tineka Strydom
|
Kaylen Hamman
|
0-6, 0-6 |
N/A | I5 | - |
Sofia Kamalie
|
Thandolwethu Ngwenya
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | I6 | - |
Kuhle Langa
(Did not play)
|
Fabiana Hans De andrade
|
Walkover |
2023-10-04 1:30pm | I7 | Lynnw - Court 3 |
Tsebo Motsididi
|
Justine Koch
|
6-0, 6-0 |
2023-10-04 1:30pm | I8 | Lynnw - Court 4 |
Ameé Hauptfleisch
|
Simoné Swart
|
0-6, 0-6 |
2023-10-05 9:30am | I9 | Lynnw - Court 3 |
Kylie Schutte
|
Yolanda Garira
|
2-6, 0-6 |
2023-10-05 9:30am | I10 | Lynnw - Court 4 |
Annemie Roux
|
Kaylen Hamman
|
3-6, 1-6 |
2023-10-05 9:30am | I11 | Lynnw - Court 5 |
Sofia Kamalie
|
Fabiana Hans De andrade
|
1-6, 2-6 |
2023-10-05 9:30am | I12 | Lynnw - Court 6 |
Tsebo Motsididi
|
Simoné Swart
|
1-6, 1-6 |
2023-10-06 9:30am | I13 | Lynnw - Court 3 |
Yolanda Garira
|
Kaylen Hamman
|
0-6, 0-6 |
2023-10-06 9:30am | I14 | Lynnw - Court 4 |
Fabiana Hans De andrade
|
Simoné Swart
|
4-6, 7-5, 12-10 |
2023-10-07 9:30am | I15 | Lynnw - Court 1 |
Kaylen Hamman
|
Fabiana Hans De andrade
|
6-1, 5-7, 7-10 |
2023-10-07 9:30am | J1 | Lynnw - Court 2 |
Yolanda Garira
|
Simoné Swart
|
0-6, 0-6 |
2023-10-06 9:30am | K1 | Lynnw - Court 5 |
Kylie Schutte
|
Annemie Roux
|
1-6, 0-6 |
N/A | K2 | Lynnw - Court 6 |
Sofia Kamalie
|
Tsebo Motsididi
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-06 3:00pm | K3 | GrkTS - |
Annemie Roux
|
Sofia Kamalie
|
0-6, 6-4, 8-10 |
2023-10-05 11:00am | M2 | Lynnw - Court 1 |
Kutlwano Khaditsoe
|
Tineka Strydom
|
3-6, 6-3, 1-6 |
2023-10-05 11:00am | M4 | Lynnw - Court 2 |
Justine Koch
|
Ameé Hauptfleisch
|
0-6, 6-3, 5-7 |
N/A | M6 | Lynnw - Court 1 |
Thandolwethu Ngwenya
(Did not play)
|
Ameé Hauptfleisch
|
Walkover |
N/A | M7 | Lynnw - Court 3 |
Tineka Strydom
(Did not play)
|
Ameé Hauptfleisch
|
Walkover |
2023-10-06 11:00am | O3 | Lynnw - Court 2 |
Kutlwano Khaditsoe
|
Justine Koch
|
6-1, 6-3 |