BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | DIRK LE ROUX | ZA | Jacobsdal Primary | No | - |
- | Wynand Botha | No | - | ||
- | BEN-TONY GERBER | ZA | Park Tennis Club | No | - |
- | Nathan MISDORP | Lapesa Tennis Club | No | - | |
- | JC Lubbe | Lapesa Tennis Club | No | - | |
- | Christiaan Oosthuizen | ZA | Newton Primary | No | - |
- | Johannes Filippus du Randt | No | - | ||
- | Cornelius Johannes Rademeyer | Lapesa Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2017-10-13 11:00am | Rafael Nadal: X1 | TCB - Court 1 |
DIRK LE ROUX
|
Wynand Botha
|
2-9 |
2017-10-13 1:00pm | Rafael Nadal: X2 | TCB - Court 1 |
DIRK LE ROUX
|
BEN-TONY GERBER
|
3-8 |
2017-10-13 3:00pm | Rafael Nadal: X3 | TCB - Court 1 |
DIRK LE ROUX
|
Nathan MISDORP
|
5-6 |
2017-10-13 3:00pm | Rafael Nadal: X4 | TCB - Court 2 |
Wynand Botha
|
BEN-TONY GERBER
|
4-7 |
2017-10-13 1:00pm | Rafael Nadal: X5 | TCB - Court 2 |
Wynand Botha
|
Nathan MISDORP
|
7-4 |
2017-10-13 11:00am | Rafael Nadal: X6 | TCB - Court 2 |
BEN-TONY GERBER
|
Nathan MISDORP
|
8-3 |
2017-10-13 11:00am | Roger Federer: X7 | TCB - Court 3 |
JC Lubbe
|
Christiaan Oosthuizen
|
5-6 |
2017-10-13 1:00pm | Roger Federer: X8 | TCB - Court 3 |
JC Lubbe
|
Johannes Filippus du Randt
|
2-9 |
2017-10-13 3:00pm | Roger Federer: X9 | TCB - Court 3 |
JC Lubbe
|
Cornelius Johannes Rademeyer
|
3-8 |
2017-10-13 3:00pm | Roger Federer: X10 | TCB - Court 4 |
Christiaan Oosthuizen
|
Johannes Filippus du Randt
|
8-3 |
2017-10-13 1:00pm | Roger Federer: X11 | TCB - Court 4 |
Christiaan Oosthuizen
|
Cornelius Johannes Rademeyer
|
2-9 |
2017-10-13 11:00am | Roger Federer: X12 | TCB - Court 4 |
Johannes Filippus du Randt
|
Cornelius Johannes Rademeyer
|
4-7 |
2017-10-14 10:15am | A1 | TCB - Court 4 |
BEN-TONY GERBER
|
Christiaan Oosthuizen
|
11-0 |
2017-10-14 10:15am | A2 | TCB - Court 5 |
Cornelius Johannes Rademeyer
|
Wynand Botha
|
5-11 |
2017-10-14 12:45pm | A3 | TCB - Court 8 |
BEN-TONY GERBER
|
Wynand Botha
|
11-2 |
2017-10-14 2:00pm | B1 | TCB - Court 1 |
Christiaan Oosthuizen
|
Cornelius Johannes Rademeyer
|
5-11 |
2017-10-14 10:15am | C1 | TCB - Court 6 |
Nathan MISDORP
|
JC Lubbe
|
11-2 |
2017-10-14 10:15am | C2 | TCB - Court 7 |
Johannes Filippus du Randt
|
DIRK LE ROUX
|
8-11 |
2017-10-14 2:00pm | C3 | TCB - Court 2 |
Nathan MISDORP
|
DIRK LE ROUX
|
11-9 |
2017-10-14 2:00pm | D1 | TCB - Court 3 |
JC Lubbe
|
Johannes Filippus du Randt
|
5-11 |