BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Stefan Stieger | ZA | Hermanus Tennis Club | No | - |
[2] | Evan SWART | ZA | Pearson High School | No | - |
[3] | Devilliers Lamprecht | ZA | Knysna Tennis Club | No | - |
[4] | Bogdan Mandic | Grey College Primary | No | - | |
[5] | Cooper McCarthy | Pinelands Tennis Club | No | - | |
[6] | Connor Barnes | Old Selbornian Tennis Club | No | - | |
[7] | Jacobus van Pletzen | ZA | Grey College High | No | - |
[8] | Oluhle Senti | Advantage Primary | No | - | |
[9] | Cade Clarke | ZA | Beacon Bay Tennis Club | No | - |
[10] | Petri Reynolds | No Club | No | - | |
[11] | Benjamin Wilson | Durban Country Club Tennis | No | - | |
[12] | Eben Peens | Sunridge Primary | No | - | |
[13] | Petri Eksteen | ZA | Curro Kathu School | No | - |
[14] | Kei Badenhorst | ZA | Pinelands Tennis Club | No | - |
[15] | Petrus Wolfaardt | ZA | Laer Volkskool | No | - |
[16] | Elandre van Loggerenberg | ZA | Humansdorp | No | - |
- | Errol King | ZA | Burgersdorp Tennis Club | No | - |
- | Jesse Strooh | ZA | Clarendon Park Primary | No | - |
- | Liyema Lawrence | ZA | Destiny Tennis Club | No | - |
- | Uyintado Malotana | Destiny Tennis Club | No | - | |
- | Uthandile Malotana | Destiny Tennis Club | No | - | |
- | Jack Mowbray | ZA | St Georges Primary | No | - |
- | Alexander Bell | North West | No | - | |
- | Kahl Paul | De Aar Primary | No | - | |
- | Jac van Heerden | Cradock Tennis Club | No | - | |
- | Keagan Grobbelaar | ZA | Despatch Tennis Club | No | - |
- | Luzuko Sipinana | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
- | Oliver Black | ZA | Grey Junior School | No | - |
- | Reghardt Conradie | Humansdorp | No | - | |
- | Lord Sigqibo Katywa | ZA | Eastern Cape | No | - |
- | Lathitha Puwe | No | - | ||
- | Amyoli Buzani | No | - | ||
- | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Ayanda Mosalakae | |
- | Janhendrik Lamprecht | ZA | Knysna Primary School | No | - |
- | Jean Schoeman | ZA | Laerskool Park | No | - |
- | Siyanda Mbhele | ZA | Great Tennis | Yes | Matthew Woudberg |
- | Michiel Paul Heyns | Senekal Primere Skool | No | - | |
- | Michael Nieuwoudt | ZA | Grey College Primary | No | - |
- | Jack Badenhorst | ZA | Pinelands Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Matthew Woudberg | Pinelands Tennis Club | No | - | |
- | Ayanda Mosalakae | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A2 | PELTC - Court 8 |
Janhendrik Lamprecht
(Did not play)
|
Michiel Paul Heyns
|
Walkover |
2022-01-03 8:00am | A3 | PELTC - Court 9 |
Oliver Black
|
Jean Schoeman
|
0-6, 2-6 |
2022-01-03 9:30am | A15 | PELTC - Court 1 |
Alexander Bell
|
Jesse Strooh
|
6-2, 7-6 |
N/A | A19 | PELTC - Court 2 |
Siyanda Mbhele
|
Alternate 1
(Did not play)
|
Walkover |
2022-01-03 9:30am | A23 | PELTC - Court 3 |
Jac van Heerden
|
Michael Nieuwoudt
|
1-6, 0-6 |
2022-01-03 9:30am | A27 | PELTC - Court 4 |
Jack Badenhorst
|
Jack Mowbray
|
3-6, 0-6 |
2022-01-03 9:30am | A31 | PELTC - Court 5 |
Kahl Paul
|
Amyoli Buzani
|
6-2, 6-2 |
2022-01-03 12:30pm | A33 | PELTC - Court 9 |
Stefan Stieger [1]
|
Michiel Paul Heyns
|
6-0, 6-0 |
2022-01-03 2:00pm | A34 | PELTC - Court 1 |
Jean Schoeman
|
Cade Clarke [9]
|
3-6, 3-6 |
2022-01-03 2:00pm | A35 | PELTC - Court 2 |
Elandre van Loggerenberg [16]
|
Reghardt Conradie
|
6-1, 6-1 |
2022-01-03 2:00pm | A36 | PELTC - Court 3 |
Lord Sigqibo Katywa
|
Oluhle Senti [8]
|
0-6, 0-6 |
2022-01-03 2:00pm | A37 | PELTC - Court 4 |
Bogdan Mandic [4]
|
Errol King
|
6-0, 6-0 |
2022-01-03 2:00pm | A38 | PELTC - Court 5 |
Liyema Lawrence
|
Eben Peens [12]
|
0-6, 1-6 |
2022-01-03 2:00pm | A39 | PELTC - Court 6 |
Benjamin Wilson [11]
|
Uyintado Malotana
|
6-0, 6-0 |
2022-01-03 2:00pm | A40 | PELTC - Court 7 |
Alexander Bell
|
Jacobus van Pletzen [7]
|
1-6, 1-6 |
2022-01-03 2:00pm | A41 | PELTC - Court 8 |
Cooper McCarthy [5]
|
Lathitha Puwe
|
6-3, 6-0 |
2022-01-03 2:00pm | A42 | PELTC - Court 9 |
Siyanda Mbhele
|
Petri Eksteen [13]
|
6-2, 6-4 |
2022-01-03 3:30pm | A43 | PELTC - Court 1 |
Kei Badenhorst [14]
|
Luzuko Sipinana
|
6-2, 6-1 |
2022-01-03 3:30pm | A44 | PELTC - Court 2 |
Michael Nieuwoudt
|
Devilliers Lamprecht [3]
|
0-6, 0-6 |
2022-01-03 3:30pm | A45 | PELTC - Court 3 |
Connor Barnes [6]
|
Uthandile Malotana
|
6-0, 6-0 |
2022-01-03 3:30pm | A46 | PELTC - Court 4 |
Jack Mowbray
|
Petrus Wolfaardt [15]
(Ret.)
|
6-3 Retired |
2022-01-03 3:30pm | A47 | PELTC - Court 5 |
Petri Reynolds [10]
|
Keagan Grobbelaar
|
7-5, 6-2 |
2022-01-03 3:30pm | A48 | PELTC - Court 6 |
Kahl Paul
|
Evan SWART [2]
|
0-6, 0-6 |
2022-01-04 9:30am | A49 | PELTC - Court 1 |
Stefan Stieger [1]
|
Cade Clarke [9]
|
6-2, 6-2 |
2022-01-04 9:30am | A50 | PELTC - Court 2 |
Elandre van Loggerenberg [16]
|
Oluhle Senti [8]
|
2-6, 1-6 |
2022-01-04 9:30am | A51 | PELTC - Court 3 |
Bogdan Mandic [4]
|
Eben Peens [12]
|
6-0, 6-2 |
2022-01-04 9:30am | A52 | PELTC - Court 4 |
Benjamin Wilson [11]
|
Jacobus van Pletzen [7]
|
6-0, 6-0 |
2022-01-04 9:30am | A53 | PELTC - Court 8 |
Cooper McCarthy [5]
|
Siyanda Mbhele
|
6-1, 6-1 |
2022-01-04 9:30am | A54 | PELTC - Court 9 |
Kei Badenhorst [14]
|
Devilliers Lamprecht [3]
|
3-6, 3-6 |
2022-01-04 9:30am | A55 | PELTC - Court 10 |
Connor Barnes [6]
|
Jack Mowbray
|
6-0, 6-0 |
2022-01-04 9:30am | A56 | PELTC - Court 11 |
Petri Reynolds [10]
|
Evan SWART [2]
|
2-6, 1-6 |
2022-01-05 8:00am | A57 | PELTC - Court 1 |
Stefan Stieger [1]
|
Oluhle Senti [8]
|
6-1, 6-1 |
2022-01-05 8:00am | A58 | PELTC - Court 2 |
Bogdan Mandic [4]
|
Benjamin Wilson [11]
|
6-0, 6-2 |
2022-01-05 8:00am | A59 | PELTC - Court 3 |
Cooper McCarthy [5]
|
Devilliers Lamprecht [3]
|
1-6, 1-6 |
2022-01-05 8:00am | A60 | PELTC - Court 4 |
Connor Barnes [6]
|
Evan SWART [2]
|
4-6, 2-6 |
2022-01-06 8:00am | A61 | PELTC - Court 8 |
Stefan Stieger [1]
|
Bogdan Mandic [4]
|
6-1, 7-6(7) |
2022-01-06 8:00am | A62 | PELTC - Court 9 |
Devilliers Lamprecht [3]
|
Evan SWART [2]
|
3-6, 1-6 |
2022-01-07 9:30am | A63 | PELTC - Court 3 |
Stefan Stieger [1]
|
Evan SWART [2]
|
2-6, 2-6 |
2022-01-07 8:00am | B1 | PELTC - Court 3 |
Bogdan Mandic [4]
|
Devilliers Lamprecht [3]
|
6-2, 2-6, 10-4 |
2022-01-06 8:00am | C1 | GSG - Court 1 |
Oluhle Senti [8]
|
Benjamin Wilson [11]
|
2-6, 2-6 |
2022-01-06 8:00am | C2 | GSG - Court 2 |
Cooper McCarthy [5]
|
Connor Barnes [6]
|
6-2, 6-0 |
2022-01-06 11:00am | C3 | GSG - Court 2 |
Benjamin Wilson [11]
|
Cooper McCarthy [5]
|
1-6, 6-3, 11-13 |
2022-01-06 11:00am | D1 | GSG - Court 3 |
Oluhle Senti [8]
(Ret.)
|
Connor Barnes [6]
|
2-6, 0-1 Retired |
2022-01-05 8:00am | E1 | PELTC - Court 8 |
Cade Clarke [9]
|
Elandre van Loggerenberg [16]
|
6-0, 6-2 |
2022-01-05 8:00am | E2 | PELTC - Court 9 |
Eben Peens [12]
(Ret.)
|
Jacobus van Pletzen [7]
|
6-3, 1-1 Retired |
2022-01-05 8:00am | E3 | PELTC - Court 10 |
Siyanda Mbhele
|
Kei Badenhorst [14]
|
1-6, 2-6 |
2022-01-05 8:00am | E4 | PELTC - Court 11 |
Jack Mowbray
|
Petri Reynolds [10]
|
0-6, 2-6 |
2022-01-06 8:00am | E5 | GSG - Court 3 |
Cade Clarke [9]
|
Jacobus van Pletzen [7]
|
6-7(8), 6-2, 10-2 |
2022-01-06 8:00am | E6 | GSG - Court 4 |
Kei Badenhorst [14]
|
Petri Reynolds [10]
|
6-4, 6-3 |
2022-01-06 11:00am | E7 | GSG - Court 4 |
Cade Clarke [9]
|
Kei Badenhorst [14]
|
6-4, 6-1 |
2022-01-06 11:00am | F1 | GSG - Court 5 |
Jacobus van Pletzen [7]
|
Petri Reynolds [10]
|
6-4, 6-2 |
2022-01-06 8:00am | G2 | GSG - Court 5 |
Siyanda Mbhele
|
Jack Mowbray
|
6-2, 6-2 |
2022-01-06 11:00am | G3 | GSG - Court 6 |
Elandre van Loggerenberg [16]
|
Siyanda Mbhele
|
6-4, 7-5 |
2022-01-04 3:30pm | I1 | PELTC - Court 1 |
Michiel Paul Heyns
|
Jean Schoeman
|
3-6, 3-6 |
2022-01-04 3:30pm | I2 | PELTC - Court 2 |
Reghardt Conradie
|
Lord Sigqibo Katywa
|
6-3, 6-1 |
2022-01-04 3:30pm | I3 | PELTC - Court 3 |
Errol King
|
Liyema Lawrence
|
1-6, 3-6 |
2022-01-04 3:30pm | I4 | PELTC - Court 4 |
Uyintado Malotana
|
Alexander Bell
|
5-7, 3-6 |
2022-01-04 3:30pm | I5 | PELTC - Court 8 |
Lathitha Puwe
|
Petri Eksteen [13]
|
6-2, 6-3 |
2022-01-04 3:30pm | I6 | PELTC - Court 9 |
Luzuko Sipinana
|
Michael Nieuwoudt
|
6-2, 4-6, 2-10 |
2022-01-04 3:30pm | I7 | PELTC - |
Uthandile Malotana
|
Petrus Wolfaardt [15]
|
2-6, 1-6 |
2022-01-04 3:30pm | I8 | PELTC - Court 10 |
Keagan Grobbelaar
|
Kahl Paul
|
6-1, 6-1 |
2022-01-05 2:00pm | I9 | PELTC - Court 3 |
Jean Schoeman
|
Reghardt Conradie
|
6-0, 6-2 |
2022-01-05 2:00pm | I10 | PELTC - Court 4 |
Liyema Lawrence
|
Alexander Bell
|
0-6, 6-3, 10-7 |
2022-01-05 2:00pm | I11 | PELTC - Court 8 |
Lathitha Puwe
|
Michael Nieuwoudt
|
6-3, 6-0 |
2022-01-05 2:00pm | I12 | PELTC - Court 9 |
Petrus Wolfaardt [15]
|
Keagan Grobbelaar
|
2-6, 1-6 |
2022-01-06 8:00am | I13 | GSG - Court 6 |
Jean Schoeman
|
Liyema Lawrence
|
6-3, 7-6(5) |
2022-01-06 9:30am | I14 | GSG - Court 1 |
Lathitha Puwe
|
Keagan Grobbelaar
|
7-5, 4-6, 7-10 |
2022-01-06 2:00pm | I15 | GSG - Court 1 |
Jean Schoeman
|
Keagan Grobbelaar
|
2-6, 4-6 |
2022-01-06 2:00pm | J1 | GSG - Court 2 |
Liyema Lawrence
|
Lathitha Puwe
|
1-6, 3-6 |
2022-01-06 9:30am | K1 | GSG - Court 4 |
Reghardt Conradie
|
Alexander Bell
|
4-6, 4-6 |
2022-01-06 9:30am | K2 | GSG - Court 5 |
Michael Nieuwoudt
|
Petrus Wolfaardt [15]
|
4-6, 6-1, 7-10 |
2022-01-06 2:00pm | K3 | GSG - Court 3 |
Alexander Bell
|
Petrus Wolfaardt [15]
|
2-6, 3-6 |
2022-01-06 2:00pm | L1 | GSG - Court 4 |
Reghardt Conradie
|
Michael Nieuwoudt
|
2-6, 0-6 |
2022-01-05 3:30pm | M1 | PELTC - Court 5 |
Michiel Paul Heyns
|
Lord Sigqibo Katywa
|
6-0, 6-2 |
2022-01-05 3:30pm | M2 | PELTC - Court 7 |
Errol King
|
Uyintado Malotana
|
2-6, 1-6 |
2022-01-05 3:30pm | M3 | PELTC - Court 13 |
Petri Eksteen [13]
|
Luzuko Sipinana
|
6-4, 6-0 |
2022-01-06 7:30am | M4 | PELTC - Court 2 |
Uthandile Malotana
|
Kahl Paul
|
3-6, 2-6 |
2022-01-06 9:30am | M5 | GSG - Court 3 |
Michiel Paul Heyns
|
Uyintado Malotana
|
6-1, 6-4 |
2022-01-06 9:30am | M6 | GSG - Court 2 |
Petri Eksteen [13]
|
Kahl Paul
|
6-2, 6-1 |
2022-01-06 2:00pm | M7 | GSG - Court 5 |
Michiel Paul Heyns
|
Petri Eksteen [13]
|
2-6, 3-6 |
2022-01-06 2:00pm | N1 | GSG - Court 6 |
Uyintado Malotana
|
Kahl Paul
|
4-6, 3-6 |
2022-01-06 9:30am | O1 | GSG - Court 6 |
Lord Sigqibo Katywa
|
Errol King
|
3-6, 3-6 |
2022-01-06 11:00am | O2 | GSG - Court 1 |
Luzuko Sipinana
|
Uthandile Malotana
|
6-1, 6-3 |
2022-01-06 2:00pm | O3 | GSG - |
Errol King
|
Luzuko Sipinana
|
1-6, 1-6 |
2022-01-06 2:00pm | P1 | GSG - Court 3 |
Lord Sigqibo Katywa
|
Uthandile Malotana
|
1-6, 0-6 |
2022-01-05 9:30am | Q28 | PELTC - Court 8 |
Jack Badenhorst
|
Amyoli Buzani
|
6-1, 6-2 |
2022-01-05 11:00am | Q29 | PELTC - Court 1 |
Oliver Black
|
Jesse Strooh
|
7-5, 7-5 |
2022-01-05 12:30pm | Q30 | PELTC - Court 1 |
Jac van Heerden
|
Jack Badenhorst
|
5-7, 0-6 |
2022-01-06 12:30pm | Q31 | GSG - Court 1 |
Oliver Black
|
Jack Badenhorst
|
6-1, 6-0 |
2022-01-06 12:30pm | R1 | GSG - Court 2 |
Jesse Strooh
|
Jac van Heerden
|
6-2, 6-1 |