BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Cooper Western | ZA | Alberton Tennis Club | No | - |
[2] | Kristian van Gaalen | Laerskool Fairland | No | - | |
[3] | Mbali Ndlabhu Madolo | ZA | Destiny Tennis Club | No | - |
[4] | Jovan Mandic | ZA | Grey College Primary | No | - |
[5] | Zeke Roulstone | ZA | Engraved Tennis Academy | No | - |
[6] | Luhan van Niekerk | ZA | Great Tennis | No | - |
[7] | Karel Jan Doyer | Pirates Tennis Club | No | - | |
[8] | Cameron Kock | ZA | Umhlali Country Club | No | - |
[9] | Matthew Kingwill | ZA | Clarendon Park Primary | No | - |
[10] | Zerwich Westraad | ZA | Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club | No | - |
[11] | Daniël Veldsman | ZA | No | - | |
[12] | Rowan Kieck | ZA | Selborne Primary | No | - |
[13] | Babalwe Malotana | Destiny Tennis Club | No | - | |
[14] | Florian Seelenbinder | NA | anthony harris tennis academy | No | - |
[15] | Drew Stanham | ZA | Clarendon Park Primary | No | - |
[16] | lindokuhle Coko | Advantage Primary | No | - | |
- | Tyler Stanham | ZA | Clarendon Park Primary | No | - |
- | Ungakum Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
- | Uyamamela Magigaba | ZA | Theodor Herzl Primary | No | - |
- | Sithenkosi Shwababa | Stirling High School | No | - | |
- | Yanga Yekani | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
- | Joshua Woudberg | Pinelands Tennis Club | No | - | |
- | Anele Fana | Wembley Tennis Club | No | - | |
- | Jonny De Beer | ZA | anthony harris tennis academy | No | - |
- | Sibabalwe Yekani | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
- | DAx Esterhuysen | Grey Junior School | No | - | |
- | Andre Wolfaardt | ZA | Laer Volkskool | No | - |
- | Harry Watson | ZA | Botanic Club - Graaff Reinet | No | - |
- | Nicolaas van der Walt | ZA | Cradock Preparatory school | No | - |
- | Pierre Bosch | ZA | Hopetown High | No | - |
- | Imange Puwe | No | - | ||
- | Oyisa Breakfast | No | - | ||
- | Stian Van Niekerk | Grey college | No | - | |
- | Juvan Van Niekerk | Grey college | No | - | |
- | Juan Hattingh | ZA | Laerskool Fairland | No | - |
- | Anroux van Gaalen | ZA | Laerskool Fairland | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-01-03 8:00am | A2 | PELTC - Court 1 |
Anroux van Gaalen
|
Juvan Van Niekerk
|
6-2, 3-6, 9-11 |
N/A | A15 | PELTC - Court 2 |
Joshua Woudberg
(Did not play)
|
Imange Puwe
|
Walkover |
2022-01-03 8:00am | A23 | PELTC - Court 3 |
Jonny De Beer
|
Stian Van Niekerk
|
6-0, 6-3 |
N/A | A31 | PELTC - Court 4 |
Pierre Bosch
|
Juan Hattingh
(Did not play)
|
Walkover |
2022-01-03 11:00am | A33 | PELTC - Court 2 |
Cooper Western [1]
|
Juvan Van Niekerk
|
6-1, 6-0 |
2022-01-03 11:00am | A34 | PELTC - Court 3 |
Sibabalwe Yekani
|
lindokuhle Coko [16]
|
2-6, 1-6 |
2022-01-03 11:00am | A35 | PELTC - Court 4 |
Zerwich Westraad [10]
|
Harry Watson
|
6-2, 7-5 |
2022-01-03 11:00am | A36 | PELTC - Court 5 |
Sithenkosi Shwababa
|
Zeke Roulstone [5]
|
0-6, 2-6 |
2022-01-03 11:00am | A37 | PELTC - Court 6 |
Jovan Mandic [4]
|
Oyisa Breakfast
|
6-1, 6-0 |
2022-01-03 11:00am | A38 | PELTC - Court 7 |
Ungakum Magigaba
|
Florian Seelenbinder [14]
|
0-6, 0-6 |
2022-01-03 11:00am | A39 | PELTC - Court 8 |
Daniël Veldsman [11]
|
DAx Esterhuysen
|
6-0, 6-0 |
2022-01-03 11:00am | A40 | PELTC - Court 9 |
Imange Puwe
|
Karel Jan Doyer [7]
|
2-6, 2-6 |
2022-01-03 12:30pm | A41 | PELTC - Court 1 |
Cameron Kock [8]
|
Nicolaas van der Walt
|
6-4, 6-7, 6-4 |
2022-01-03 12:30pm | A42 | PELTC - Court 2 |
Uyamamela Magigaba
|
Matthew Kingwill [9]
|
0-6, 0-6 |
2022-01-03 12:30pm | A43 | PELTC - Court 3 |
Drew Stanham [15]
|
Tyler Stanham
|
6-2, 5-7, 6-1 |
2022-01-03 12:30pm | A44 | PELTC - Court 4 |
Jonny De Beer
|
Mbali Ndlabhu Madolo [3]
|
6-3, 3-6, 4-6 |
2022-01-03 12:30pm | A45 | PELTC - Court 5 |
Luhan van Niekerk [6]
|
Anele Fana
|
6-0, 6-0 |
2022-01-03 12:30pm | A46 | PELTC - Court 6 |
Andre Wolfaardt
|
Rowan Kieck [12]
|
0-6, 0-6 |
2022-01-03 12:30pm | A47 | PELTC - Court 7 |
Babalwe Malotana [13]
|
Yanga Yekani
|
6-2, 6-3 |
2022-01-03 12:30pm | A48 | PELTC - Court 8 |
Pierre Bosch
|
Kristian van Gaalen [2]
|
1-6, 1-6 |
2022-01-04 8:00am | A49 | PELTC - Court 1 |
Cooper Western [1]
|
lindokuhle Coko [16]
|
6-1, 6-2 |
2022-01-04 8:00am | A50 | PELTC - Court 2 |
Zerwich Westraad [10]
|
Zeke Roulstone [5]
|
1-6, 4-6 |
2022-01-04 8:00am | A51 | PELTC - Court 3 |
Jovan Mandic [4]
|
Florian Seelenbinder [14]
|
6-7(7), 2-6 |
2022-01-04 8:00am | A52 | PELTC - Court 4 |
Daniël Veldsman [11]
|
Karel Jan Doyer [7]
|
0-6, 2-6 |
2022-01-04 8:00am | A53 | PELTC - Court 8 |
Cameron Kock [8]
|
Matthew Kingwill [9]
|
1-6, 3-6 |
2022-01-04 8:00am | A54 | PELTC - Court 9 |
Drew Stanham [15]
|
Mbali Ndlabhu Madolo [3]
|
2-6, 2-6 |
2022-01-04 8:00am | A55 | PELTC - Court 10 |
Luhan van Niekerk [6]
|
Rowan Kieck [12]
|
6-0, 6-2 |
2022-01-04 8:00am | A56 | PELTC - Court 11 |
Babalwe Malotana [13]
|
Kristian van Gaalen [2]
|
0-6, 0-6 |
2022-01-05 9:30am | A57 | PELTC - Court 9 |
Cooper Western [1]
|
Zeke Roulstone [5]
|
6-3, 6-0 |
2022-01-05 9:30am | A58 | PELTC - Court 10 |
Florian Seelenbinder [14]
|
Karel Jan Doyer [7]
|
6-0, 6-0 |
2022-01-05 9:30am | A59 | PELTC - Court 11 |
Matthew Kingwill [9]
|
Mbali Ndlabhu Madolo [3]
|
7-6, 4-6, 2-6 |
2022-01-05 12:30pm | A60 | PELTC - Court 2 |
Luhan van Niekerk [6]
|
Kristian van Gaalen [2]
|
6-3, 6-4 |
2022-01-06 8:00am | A61 | PELTC - Court 1 |
Cooper Western [1]
|
Florian Seelenbinder [14]
|
6-2, 6-3 |
2022-01-06 8:00am | A62 | PELTC - Court 2 |
Mbali Ndlabhu Madolo [3]
|
Luhan van Niekerk [6]
|
3-6, 5-7 |
2022-01-07 9:30am | A63 | PELTC - Court 1 |
Cooper Western [1]
|
Luhan van Niekerk [6]
|
2-6, 6-2, 6-2 |
2022-01-07 8:00am | B1 | PELTC - Court 1 |
Florian Seelenbinder [14]
|
Mbali Ndlabhu Madolo [3]
|
6-3, 6-0 |
2022-01-06 8:00am | C1 | WES - Court 1 |
Zeke Roulstone [5]
|
Karel Jan Doyer [7]
|
6-4, 6-4 |
2022-01-06 8:00am | C2 | WES - Court 2 |
Matthew Kingwill [9]
|
Kristian van Gaalen [2]
|
4-6, 2-6 |
2022-01-07 8:00am | C3 | WES - Court 1 |
Zeke Roulstone [5]
(Ret.)
|
Kristian van Gaalen [2]
|
1-3 Retired |
2022-01-07 8:00am | D1 | WES - Court 2 |
Karel Jan Doyer [7]
|
Matthew Kingwill [9]
|
6-3, 4-6, 1-10 |
2022-01-05 11:00am | E1 | PELTC - Court 2 |
lindokuhle Coko [16]
|
Zerwich Westraad [10]
|
4-6, 3-6 |
2022-01-05 11:00am | E2 | PELTC - Court 3 |
Jovan Mandic [4]
|
Daniël Veldsman [11]
|
6-2, 7-5 |
2022-01-05 11:00am | E3 | PELTC - Court 4 |
Cameron Kock [8]
|
Drew Stanham [15]
|
6-3, 6-2 |
2022-01-05 11:00am | E4 | PELTC - Court 8 |
Rowan Kieck [12]
|
Babalwe Malotana [13]
|
6-1, 6-2 |
2022-01-06 8:00am | E5 | WES - Court 3 |
Zerwich Westraad [10]
|
Jovan Mandic [4]
|
2-6, 5-7 |
2022-01-06 8:00am | E6 | WES - Court 4 |
Cameron Kock [8]
|
Rowan Kieck [12]
|
2-6, 4-6 |
2022-01-07 8:00am | E7 | WES - Court 3 |
Jovan Mandic [4]
|
Rowan Kieck [12]
|
7-5, 6-1 |
2022-01-06 10:00am | F1 | WES - Court 4 |
Zerwich Westraad [10]
|
Cameron Kock [8]
|
6-2, 6-4 |
2022-01-06 8:00am | G1 | WES - Court 5 |
lindokuhle Coko [16]
|
Daniël Veldsman [11]
|
1-6, 2-6 |
2022-01-06 8:00am | G2 | WES - Court 6 |
Drew Stanham [15]
|
Babalwe Malotana [13]
|
7-5, 6-4 |
2022-01-07 8:00am | G3 | WES - Court 5 |
Daniël Veldsman [11]
|
Drew Stanham [15]
|
6-3, 6-1 |
2022-01-07 12:30pm | H1 | WES - Court 1 |
lindokuhle Coko [16]
|
Babalwe Malotana [13]
|
6-4, 6-0 |
2022-01-04 2:00pm | I1 | PELTC - Court 1 |
Juvan Van Niekerk
|
Sibabalwe Yekani
|
6-3, 2-6, 6-4 |
2022-01-04 2:00pm | I2 | PELTC - Court 2 |
Harry Watson
|
Sithenkosi Shwababa
|
6-2, 6-0 |
2022-01-04 2:00pm | I3 | PELTC - Court 3 |
Oyisa Breakfast
|
Ungakum Magigaba
|
6-2, 5-7, 7-10 |
2022-01-04 2:00pm | I4 | PELTC - Court 4 |
DAx Esterhuysen
|
Imange Puwe
|
6-3, 6-4 |
2022-01-04 2:00pm | I5 | PELTC - Court 8 |
Nicolaas van der Walt
|
Uyamamela Magigaba
|
6-0, 6-0 |
2022-01-04 2:00pm | I6 | PELTC - Court 9 |
Tyler Stanham
|
Jonny De Beer
|
0-6, 0-6 |
2022-01-04 2:00pm | I7 | PELTC - Court 10 |
Anele Fana
|
Andre Wolfaardt
|
5-7, 6-4, 8-10 |
2022-01-04 2:00pm | I8 | PELTC - Court 11 |
Yanga Yekani
|
Pierre Bosch
|
1-6, 0-6 |
2022-01-05 11:00am | I9 | PELTC - Court 10 |
Juvan Van Niekerk
|
Harry Watson
|
1-6, 4-6 |
2022-01-05 11:00am | I10 | PELTC - Court 11 |
Ungakum Magigaba
|
DAx Esterhuysen
|
3-6, 7-5, 10-7 |
2022-01-05 12:30pm | I11 | PELTC - Court 3 |
Nicolaas van der Walt
|
Jonny De Beer
|
0-6, 0-6 |
2022-01-05 11:00am | I12 | PELTC - Court 9 |
Andre Wolfaardt
|
Pierre Bosch
|
0-6, 0-6 |
2022-01-06 9:30am | I13 | WES - Court 1 |
Harry Watson
|
Ungakum Magigaba
|
6-2, 6-1 |
2022-01-06 9:30am | I14 | WES - Court 2 |
Jonny De Beer
|
Pierre Bosch
|
6-1, 6-4 |
2022-01-07 9:30am | I15 | WES - Court 1 |
Harry Watson
|
Jonny De Beer
|
0-6, 1-6 |
2022-01-07 9:30am | J1 | WES - Court 2 |
Ungakum Magigaba
|
Pierre Bosch
|
4-6, 3-6 |
2022-01-06 9:30am | K1 | WES - Court 3 |
Juvan Van Niekerk
|
DAx Esterhuysen
|
6-3, 2-6, 3-10 |
2022-01-06 9:30am | K2 | PELTC - Court 4 |
Nicolaas van der Walt
|
Andre Wolfaardt
|
6-1, 6-3 |
2022-01-07 9:30am | K3 | WES - Court 3 |
DAx Esterhuysen
|
Nicolaas van der Walt
|
4-6, 2-6 |
2022-01-07 9:30am | L1 | WES - Court 4 |
Juvan Van Niekerk
|
Andre Wolfaardt
|
6-4, 6-2 |
2022-01-05 3:30pm | M1 | PELTC - Court 8 |
Sibabalwe Yekani
|
Sithenkosi Shwababa
|
2-6, 6-4, 10-5 |
2022-01-05 3:30pm | M2 | PELTC - Court 9 |
Oyisa Breakfast
|
Imange Puwe
|
6-3, 3-6, 12-10 |
2022-01-05 3:30pm | M3 | PELTC - Court 10 |
Uyamamela Magigaba
|
Tyler Stanham
|
0-6, 0-6 |
2022-01-05 3:30pm | M4 | PELTC - Court 11 |
Anele Fana
|
Yanga Yekani
|
6-4, 2-6, 11-9 |
2022-01-06 9:30am | M5 | WES - Court 5 |
Sibabalwe Yekani
|
Oyisa Breakfast
|
7-6(6), 1-6, 10-5 |
2022-01-06 9:30am | M6 | WES - Court 6 |
Tyler Stanham
|
Anele Fana
|
7-6(3), 6-1 |
2022-01-07 11:00am | M7 | WES - Court 5 |
Sibabalwe Yekani
|
Tyler Stanham
|
3-6, 4-6 |
2022-01-07 9:30am | N1 | WES - Court 6 |
Oyisa Breakfast
|
Anele Fana
|
6-2, 4-6, 10-5 |
2022-01-06 11:00am | O1 | WES - Court 3 |
Sithenkosi Shwababa
|
Imange Puwe
|
7-5, 7-5 |
2022-01-06 11:00am | O2 | WES - Court 6 |
Uyamamela Magigaba
|
Yanga Yekani
|
1-6, 1-6 |
2022-01-07 11:00am | O3 | WES - Court 1 |
Sithenkosi Shwababa
|
Yanga Yekani
|
6-4, 4-6, 9-11 |
2022-01-07 11:00am | P1 | WES - Court 2 |
Imange Puwe
|
Uyamamela Magigaba
|
6-3, 6-0 |
2022-01-05 12:30pm | Q31 | PELTC - Court 8 |
Anroux van Gaalen
|
Stian Van Niekerk
|
2-6, 6-4, 2-10 |