BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Zeke Roulstone | ZA | Engraved Tennis Academy | No | - |
- | Johan Maritz | ZA | Van Riebeeck Strand Primary | No | - |
- | Nicholas Ullyett | Ashton College Ballito | No | - | |
- | Oyintanda Rawana | Advantage Primary | No | - | |
[12] | Rocco Noades | ZA | Rhenish Laerskool | No | - |
[15] | Ungakum Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
[11] | Liyema Mancoba | Stirling Primary | No | - | |
- | Jesse Mullay | Wembley Tennis Club | No | - | |
- | Drew Clarke | Old Selbornian Tennis Club | No | - | |
[6] | Tyler Stanham | ZA | Clarendon Park Primary | No | - |
[4] | Karel Jan Doyer | Pirates Tennis Club | No | - | |
- | Connor Mote | ZA | Grey Junior School | No | - |
- | Yonda Hlalu | ZA | Advantage Primary | No | - |
- | Harry Watson | ZA | Botanic Club - Graaff Reinet | No | - |
- | Alutha Fulani | No | - | ||
[14] | Nicolaas van der Walt | ZA | Cradock Preparatory school | No | - |
[10] | lindokuhle Coko | Advantage Primary | No | - | |
- | Zachary Jassen | No | - | ||
- | Sebastian Gründel | ZA | Fairland | No | - |
- | Liam Deas | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
[7] | Alec Koch | Recreation Tennis Club | No | - | |
[8] | Dewald Wepener | ZA | Burgersdorp Tennis Club | No | - |
- | Zaiden Buys | Wembley Tennis Club | No | - | |
- | Nicolas Muller | St Francis Bay | No | - | |
- | William Bishop | ZA | Hermanus Tennis Academy | No | - |
[13] | Daniël Veldsman | ZA | No | - | |
[9] | Drew Stanham | ZA | Clarendon Park Primary | No | - |
- | Ntsika Fana | ZA | Emntsalani Junior Tennis Club | No | - |
- | Luvuyo Mendu | Wembley Tennis Club | No | - | |
- | Joshua Woudberg | Pinelands Tennis Club | No | - | |
[3] | Cameron Kock | ZA | Umhlali Country Club | No | - |
[5] | John van der Walt | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Sibabalwe Yekani | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
- | Imange Puwe | No | - | ||
- | Yanga Yekani | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
[16] | Cruz Newton | ZA | Knysna Primary School | No | - |
- | Uyamamela Magigaba | ZA | Theodor Herzl Primary | No | - |
- | Kwakhanya Sinam | Destiny Tennis Club | No | - | |
- | Inathi Magadaza | Advantage Primary | No | - | |
- | Daniel Koch | Recreation Tennis Club | No | - | |
[2] | Juvan Van Pletzen | ZA | Bailliepark | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Juan Bezuidenhout | ZA | Op Die Voorpos Primary | No | - |
- | Gerdus Strydom | ZA | Willem Postma Primary | No | - |
- | Takuto Kasahara | JP | Parkview Lawn Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-01-06 9:00am | A2 | PELTC - Court 1 |
Johan Maritz
|
Nicholas Ullyett
|
0-6, 0-6 |
N/A | A3 | PELTC - Court 2 |
Oyintanda Rawana
|
Rocco Noades [12]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-01-06 9:00am | A10 | PELTC - Court 3 |
Connor Mote
|
Yonda Hlalu
|
6-1, 6-1 |
2023-01-06 9:00am | A11 | PELTC - Court 4 |
Harry Watson
|
Alutha Fulani
|
6-0, 6-0 |
2023-01-06 9:00am | A15 | PELTC - Court 5 |
Sebastian Gründel
|
Liam Deas
|
2-6, 1-6 |
N/A | A19 | PELTC - Court 6 |
Nicolas Muller
(Did not play)
|
William Bishop
|
Walkover |
2023-01-06 9:00am | A23 | PELTC - Court 7 |
Luvuyo Mendu
|
Joshua Woudberg
|
0-6, 0-6 |
2023-01-06 9:00am | A26 | PELTC - Court 8 |
Sibabalwe Yekani
|
Imange Puwe
|
6-2, 5-7, 2-6 |
2023-01-06 9:00am | A31 | PELTC - Court 9 |
Inathi Magadaza
|
Daniel Koch
|
6-2, 6-1 |
2023-01-06 12:00pm | A33 | PELTC - Court 8 |
Zeke Roulstone [1]
|
Nicholas Ullyett
|
6-4, 6-4 |
2023-01-06 12:00pm | A34 | PELTC - Court 9 |
Oyintanda Rawana
|
Ungakum Magigaba [15]
|
0-6, 1-6 |
2023-01-06 10:30am | A35 | PELTC - Court 1 |
Liyema Mancoba [11]
|
Jesse Mullay
|
6-4, 6-2 |
2023-01-06 10:30am | A36 | PELTC - Court 2 |
Drew Clarke
|
Tyler Stanham [6]
|
2-6, 2-6 |
2023-01-06 1:30pm | A37 | PELTC - Court 1 |
Karel Jan Doyer [4]
|
Connor Mote
|
6-0, 6-0 |
2023-01-06 1:30pm | A38 | PELTC - Court 2 |
Harry Watson
|
Nicolaas van der Walt [14]
|
1-6, 3-6 |
2023-01-06 10:30am | A39 | PELTC - Court 3 |
lindokuhle Coko [10]
|
Zachary Jassen
|
6-3, 6-0 |
2023-01-06 1:30pm | A40 | PELTC - Court 3 |
Liam Deas
|
Alec Koch [7]
|
1-6, 0-6 |
2023-01-06 10:30am | A41 | PELTC - Court 4 |
Dewald Wepener [8]
|
Zaiden Buys
|
6-3, 6-4 |
2023-01-06 1:30pm | A42 | PELTC - Court 4 |
William Bishop
|
Daniël Veldsman [13]
|
0-6, 4-6 |
2023-01-06 10:30am | A43 | PELTC - Court 5 |
Drew Stanham [9]
|
Ntsika Fana
|
6-1, 6-1 |
2023-01-06 1:30pm | A44 | PELTC - Court 5 |
Joshua Woudberg
|
Cameron Kock [3]
|
2-6, 3-6 |
2023-01-06 1:30pm | A45 | PELTC - Court 6 |
John van der Walt [5]
|
Imange Puwe
|
6-0, 6-0 |
2023-01-06 10:30am | A46 | PELTC - Court 6 |
Yanga Yekani
|
Cruz Newton [16]
|
1-6, 2-6 |
2023-01-06 10:30am | A47 | PELTC - Court 7 |
Uyamamela Magigaba
|
Kwakhanya Sinam
|
6-0, 6-0 |
2023-01-06 1:30pm | A48 | PELTC - Court 7 |
Inathi Magadaza
|
Juvan Van Pletzen [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-01-07 8:00am | A49 | PELTC - Court 1 |
Zeke Roulstone [1]
|
Ungakum Magigaba [15]
|
6-0, 6-0 |
2023-01-07 8:00am | A50 | PELTC - Court 2 |
Liyema Mancoba [11]
|
Tyler Stanham [6]
|
3-6, 4-6 |
2023-01-07 8:00am | A51 | PELTC - Court 3 |
Karel Jan Doyer [4]
|
Nicolaas van der Walt [14]
|
7-6(10), 6-7(4), 1-6 |
2023-01-07 8:00am | A52 | PELTC - Court 4 |
lindokuhle Coko [10]
|
Alec Koch [7]
|
2-6, 0-6 |
2023-01-07 8:00am | A53 | PELTC - Court 5 |
Dewald Wepener [8]
|
Daniël Veldsman [13]
|
6-4, 6-3 |
2023-01-07 8:00am | A54 | PELTC - Court 6 |
Drew Stanham [9]
|
Cameron Kock [3]
|
4-6, 2-6 |
2023-01-07 8:00am | A55 | PELTC - Court 7 |
John van der Walt [5]
|
Cruz Newton [16]
|
6-2, 6-2 |
2023-01-07 8:00am | A56 | PELTC - Court 8 |
Uyamamela Magigaba
|
Juvan Van Pletzen [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-01-08 8:00am | A57 | PELTC - Court 1 |
Zeke Roulstone [1]
|
Tyler Stanham [6]
|
7-5, 4-6, 1-6 |
2023-01-08 8:00am | A58 | PELTC - Court 2 |
Nicolaas van der Walt [14]
|
Alec Koch [7]
|
6-0, 6-2 |
2023-01-08 8:00am | A59 | PELTC - Court 3 |
Dewald Wepener [8]
|
Cameron Kock [3]
|
3-6, 5-7 |
2023-01-08 8:00am | A60 | PELTC - Court 4 |
John van der Walt [5]
|
Juvan Van Pletzen [2]
|
5-7, 1-6 |
2023-01-09 8:00am | A61 | PELTC - Court 1 |
Tyler Stanham [6]
|
Nicolaas van der Walt [14]
|
4-6, 3-6 |
2023-01-09 8:00am | A62 | PELTC - Court 2 |
Cameron Kock [3]
|
Juvan Van Pletzen [2]
|
1-6, 1-6 |
2023-01-10 8:00am | A63 | PELTC - Court 8 |
Nicolaas van der Walt [14]
|
Juvan Van Pletzen [2]
|
2-6, 3-6 |
2023-01-10 9:15am | B1 | PELTC - Court 7 |
Tyler Stanham [6]
|
Cameron Kock [3]
|
7-6(4), 6-1 |
2023-01-09 8:00am | C1 | PELTC - Court 7 |
Zeke Roulstone [1]
|
Alec Koch [7]
|
6-2, 6-1 |
2023-01-09 8:00am | C2 | PELTC - Court 8 |
Dewald Wepener [8]
|
John van der Walt [5]
|
2-6, 1-6 |
2023-01-09 11:45am | C3 | PELTC - Court 5 |
Zeke Roulstone [1]
|
John van der Walt [5]
|
2-6, 3-6 |
2023-01-09 11:45am | D1 | PELTC - Court 6 |
Alec Koch [7]
|
Dewald Wepener [8]
|
6-3, 6-2 |
2023-01-08 8:00am | E1 | PELTC - Court 7 |
Ungakum Magigaba [15]
|
Liyema Mancoba [11]
|
0-6, 1-6 |
2023-01-08 8:00am | E2 | PELTC - Court 8 |
Karel Jan Doyer [4]
|
lindokuhle Coko [10]
|
6-2, 6-2 |
2023-01-08 9:15am | E3 | PELTC - Court 7 |
Daniël Veldsman [13]
|
Drew Stanham [9]
|
6-3, 2-6, 5-10 |
2023-01-08 9:15am | E4 | PELTC - Court 8 |
Cruz Newton [16]
|
Uyamamela Magigaba
|
6-0, 6-0 |
2023-01-08 1:00pm | E5 | PELTC - Court 3 |
Liyema Mancoba [11]
|
Karel Jan Doyer [4]
|
2-6, 0-6 |
2023-01-08 1:00pm | E6 | PELTC - Court 4 |
Drew Stanham [9]
|
Cruz Newton [16]
|
2-6, 2-6 |
2023-01-09 10:30am | E7 | WES - Court 5 |
Karel Jan Doyer [4]
|
Cruz Newton [16]
|
6-0, 6-3 |
2023-01-09 10:30am | F1 | WES - Court 6 |
Liyema Mancoba [11]
|
Drew Stanham [9]
|
6-0, 6-0 |
2023-01-08 1:00pm | G1 | PELTC - Court 5 |
Ungakum Magigaba [15]
|
lindokuhle Coko [10]
|
2-6, 1-6 |
2023-01-08 1:00pm | G2 | PELTC - Court 6 |
Daniël Veldsman [13]
|
Uyamamela Magigaba
|
6-1, 6-1 |
2023-01-09 11:45am | G3 | WES - Court 1 |
lindokuhle Coko [10]
|
Daniël Veldsman [13]
|
6-4, 6-2 |
2023-01-09 11:45am | H1 | WES - Court 2 |
Ungakum Magigaba [15]
|
Uyamamela Magigaba
|
6-2, 6-1 |
2023-01-07 9:30am | I1 | PELTC - Court 1 |
Nicholas Ullyett
|
Oyintanda Rawana
|
6-0, 6-0 |
2023-01-07 9:30am | I2 | PELTC - Court 2 |
Jesse Mullay
|
Drew Clarke
|
6-1, 6-1 |
2023-01-07 9:30am | I3 | PELTC - Court 3 |
Connor Mote
|
Harry Watson
|
6-2, 2-6, 7-10 |
2023-01-07 9:30am | I4 | PELTC - Court 4 |
Zachary Jassen
|
Liam Deas
|
0-6, 0-6 |
2023-01-07 9:30am | I5 | PELTC - Court 5 |
Zaiden Buys
|
William Bishop
|
3-6, 3-6 |
2023-01-07 9:30am | I6 | PELTC - Court 6 |
Ntsika Fana
|
Joshua Woudberg
|
0-6, 2-6 |
2023-01-07 9:30am | I7 | PELTC - Court 7 |
Imange Puwe
|
Yanga Yekani
|
5-7, 3-6 |
2023-01-07 9:30am | I8 | PELTC - Court 8 |
Kwakhanya Sinam
|
Inathi Magadaza
|
0-6, 1-6 |
2023-01-08 10:30am | I9 | PELTC - Court 1 |
Nicholas Ullyett
|
Jesse Mullay
|
6-0, 6-1 |
2023-01-08 10:30am | I10 | PELTC - Court 2 |
Harry Watson
|
Liam Deas
|
6-7(7), 6-2, 5-10 |
2023-01-08 10:30am | I11 | PELTC - Court 3 |
William Bishop
|
Joshua Woudberg
|
6-4, 2-6, 7-10 |
2023-01-08 10:30am | I12 | PELTC - Court 4 |
Yanga Yekani
|
Inathi Magadaza
|
6-2, 2-6, 7-10 |
2023-01-08 1:00pm | I13 | PELTC - Court 7 |
Nicholas Ullyett
|
Liam Deas
|
6-0, 6-2 |
2023-01-08 1:00pm | I14 | PELTC - Court 1 |
Joshua Woudberg
|
Inathi Magadaza
|
4-6, 6-1, 10-5 |
2023-01-09 11:45am | I15 | WES - Court 3 |
Nicholas Ullyett
|
Joshua Woudberg
|
6-4, 6-3 |
2023-01-09 11:45am | J1 | WES - Court 4 |
Liam Deas
|
Inathi Magadaza
|
6-4, 6-0 |
2023-01-08 2:15pm | K1 | PELTC - Court 2 |
Jesse Mullay
|
Harry Watson
|
6-3, 4-6, 8-10 |
2023-01-08 2:15pm | K2 | PELTC - Court 3 |
William Bishop
|
Yanga Yekani
|
7-5, 6-2 |
2023-01-09 11:45am | K3 | WES - Court 5 |
Harry Watson
|
William Bishop
|
5-7, 4-6 |
2023-01-09 11:45am | L1 | WES - Court 6 |
Jesse Mullay
|
Yanga Yekani
|
No Result |
2023-01-08 10:30am | M1 | PELTC - Court 5 |
Oyintanda Rawana
|
Drew Clarke
|
2-6, 3-6 |
2023-01-08 10:30am | M2 | PELTC - Court 6 |
Connor Mote
|
Zachary Jassen
|
6-2, 6-3 |
2023-01-08 10:30am | M3 | PELTC - Court 7 |
Zaiden Buys
|
Ntsika Fana
|
6-0, 6-1 |
2023-01-08 10:30am | M4 | PELTC - Court 8 |
Imange Puwe
|
Kwakhanya Sinam
|
6-0, 6-0 |
2023-01-09 9:15am | M5 | PELTC - Court 7 |
Drew Clarke
|
Connor Mote
|
2-6, 0-6 |
2023-01-09 9:15am | M6 | PELTC - Court 8 |
Zaiden Buys
|
Imange Puwe
|
6-4, 6-2 |
2023-01-09 11:45am | M7 | PELTC - Court 7 |
Connor Mote
|
Zaiden Buys
|
6-7(10), 5-7 |
2023-01-09 11:45am | N1 | PELTC - Court 8 |
Drew Clarke
|
Imange Puwe
|
5-7, 6-3, 10-8 |
2023-01-09 10:30am | O1 | PELTC - Court 5 |
Oyintanda Rawana
|
Zachary Jassen
|
3-6, 5-7 |
2023-01-09 10:30am | O2 | PELTC - Court 6 |
Ntsika Fana
|
Kwakhanya Sinam
|
6-0, 6-0 |
2023-01-09 1:00pm | O3 | PELTC - Court 1 |
Zachary Jassen
|
Ntsika Fana
|
7-6(9), 6-3 |
2023-01-09 1:00pm | P1 | PELTC - Court 2 |
Oyintanda Rawana
|
Kwakhanya Sinam
|
6-0, 6-0 |
2023-01-07 11:00am | Q19 | PELTC - Court 1 |
Yonda Hlalu
|
Alutha Fulani
|
6-4, 4-6, 10-5 |
2023-01-08 11:45am | Q26 | PELTC - Court 1 |
Yonda Hlalu
|
Sebastian Gründel
|
3-6, 2-6 |
N/A | Q27 | PELTC - Court 2 |
Nicolas Muller
(Did not play)
|
Luvuyo Mendu
|
Walkover |
2023-01-08 11:45am | Q28 | PELTC - Court 3 |
Sibabalwe Yekani
|
Daniel Koch
|
7-5, 6-7(5), 7-10 |
2023-01-09 10:30am | Q29 | PELTC - Court 7 |
Johan Maritz
|
Sebastian Gründel
|
6-1, 5-7, 10-6 |
2023-01-09 10:30am | Q30 | PELTC - Court 8 |
Luvuyo Mendu
|
Daniel Koch
|
1-6, 1-6 |
2023-01-09 1:00pm | Q31 | PELTC - Court 3 |
Johan Maritz
|
Daniel Koch
|
2-6, 3-6 |
2023-01-09 1:00pm | R1 | PELTC - Court 4 |
Sebastian Gründel
|
Luvuyo Mendu
|
6-2, 6-1 |
N/A | S3 | PELTC - Court 9 |
Yonda Hlalu
|
Sibabalwe Yekani
(Did not play)
|
Walkover |