WS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | MariLouise VAN ZYL | Potchefstroom Gimnasium | No | - | |
- | Maud TSAURA | No | - | ||
- | Skyle-Lee ELLIOTT | ZA | E.G Jansen High | No | - |
[3] | Amy BLOCH | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Tadiwanashe Mauchi | ZW | Harare Sports Club | No | - |
- | Sarah MILLARD | Randburg Tennis Club | No | - | |
- | Tamsin HART | ZA | St Marys - Waverly | No | - |
- | Munashe Bera | No | - | ||
- | Thoriso Ramokgola | ZA | Amos' Tennis Academy | No | - |
[4] | Lilitha NDUNGANE | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | Isabella VENTER | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Angelique van der Walt | Schoonspruit Tennis Club | No | - | |
- | Erin Jacobs | Boskruin Tennis Club | No | - | |
[2] | Ané DANNHAUSER | LINDEN HOËRSKOOL | No | - | |
- | Korona RUGARA | ZA | Sandton Sports Club | Yes | NADIA GOUWS |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | NADIA GOUWS | Constantia Primary | No | - | |
- | Rune Van Wyk | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Danielle CHAPMAN | ZA | Selection Park Tennis Club | No | - |
- | Annie van Schalkwyk | ZA | No | - | |
- | Ashtyn CASON | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A2 | Marks - Court 9 |
Maud TSAURA
(Did not play)
|
Skyle-Lee ELLIOTT
|
Walkover |
N/A | A3 | Marks - Court 10 |
Amy BLOCH [3]
|
Tadiwanashe Mauchi
(Did not play)
|
Walkover |
2022-07-15 9:30am | A4 | Marks - Court 1 |
Sarah MILLARD
|
Korona RUGARA
|
6-0, 6-4 |
N/A | A5 | Marks - Court 2 |
Tamsin HART
|
Munashe Bera
(Did not play)
|
Walkover |
2022-07-15 9:30am | A6 | Marks - Court 3 |
Thoriso Ramokgola
|
Lilitha NDUNGANE [4]
|
0-6, 0-6 |
2022-07-15 9:30am | A7 | Marks - Court 4 |
Isabella VENTER
|
Angelique van der Walt
|
6-1, 6-2 |
2022-07-15 9:30am | A8 | Marks - Court 5 |
Erin Jacobs
|
Ané DANNHAUSER [2]
|
3-6, 3-6 |
2022-07-16 8:00am | A9 | Marks - Court 5 |
MariLouise VAN ZYL [1]
|
Skyle-Lee ELLIOTT
|
6-2, 6-0 |
2022-07-16 8:00am | A10 | Marks - Court 6 |
Amy BLOCH [3]
|
Sarah MILLARD
|
6-3, 6-3 |
2022-07-16 8:00am | A11 | Marks - Court 7 |
Tamsin HART
|
Lilitha NDUNGANE [4]
|
5-7, 2-6 |
2022-07-16 8:00am | A12 | Marks - Court 8 |
Isabella VENTER
|
Ané DANNHAUSER [2]
|
6-2, 2-6, 1-6 |
2022-07-17 11:00am | A13 | EPTC - Court 7 |
MariLouise VAN ZYL [1]
|
Amy BLOCH [3]
|
6-3, 6-2 |
2022-07-17 12:30pm | A14 | EPTC - Court 1 |
Lilitha NDUNGANE [4]
|
Ané DANNHAUSER [2]
|
5-7, 4-6 |
2022-07-18 9:00am | A15 | EPTC - Court 9 |
MariLouise VAN ZYL [1]
|
Ané DANNHAUSER [2]
|
6-2, 6-3 |
2022-07-18 9:00am | B1 | EPTC - Court 17 |
Amy BLOCH [3]
|
Lilitha NDUNGANE [4]
|
3-6, 3-6 |
2022-07-16 12:30pm | C1 | Marks - Court 4 |
Skyle-Lee ELLIOTT
|
Sarah MILLARD
|
0-6, 1-6 |
2022-07-16 12:30pm | C2 | Marks - Court 5 |
Tamsin HART
|
Isabella VENTER
|
6-3, 6-4 |
2022-07-17 8:00am | C3 | Marks - Court 5 |
Sarah MILLARD
|
Tamsin HART
|
6-7(4), 6-3, 10-4 |
2022-07-17 8:00am | D1 | Marks - Court 6 |
Skyle-Lee ELLIOTT
|
Isabella VENTER
|
0-6, 0-6 |
2022-07-15 12:30pm | E4 | Marks - Court 1 |
Angelique van der Walt
|
Erin Jacobs
|
6-3, 6-3 |
2022-07-16 11:00am | E6 | Marks - Court 2 |
Thoriso Ramokgola
|
Angelique van der Walt
|
0-6, 3-6 |
2022-07-17 8:00am | E7 | Marks - Court 7 |
Korona RUGARA
|
Angelique van der Walt
|
6-3, 6-2 |