WS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | NADIA GOUWS | Constantia Primary | No | - | |
[2] | Alternate 4 | Yes | Suzanie PRETORIUS | ||
[3] | Kaitlyn RAMDUTH | ZA | No | - | |
[4] | Nina SCHIMPER | Oranje Meisies Hoër | No | - | |
[5] | Annika KLEINHANS | Despatch | No | - | |
[6] | Alternate 7 | Yes | Kagiso LEDWABA | ||
[7] | Abigail WATSON | ZA | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
[8] | Rozanne Van der Schyff | ZA | Lynnwood Glen Tennis Club | No | - |
- | Blessing Soko | Akasia High | No | - | |
- | Abigail Tuffek | Cornwall Hill High | No | - | |
- | Nadja Walter | ZA | Cornwall Hill High | No | - |
- | Keira Cook | ZA | Cornwall Hill High | No | - |
- | Isabella Basson | ZA | Midstream College | No | - |
- | Kudzai Chapepa | ZW | Arthur Ashe Tennis Club | No | - |
- | Erin Jacobs | Boskruin Tennis Club | No | - | |
- | Kimberly Hove | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Claire JARAMBA | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Cara van Deventer | ZA | Benoni Country Club | No | - |
- | Danielle CHAPMAN | ZA | Selection Park Tennis Club | No | - |
- | Alternate 5 | Italian Club Bedfordview | Yes | Mmamoagi Kungoane | |
- | Angelique JANSEN VAN VUUREN | ZA | No | - | |
- | Annie van Schalkwyk | ZA | No | - | |
- | Chwayita Mlungwana | ZA | No | - | |
- | Savanna Sommerville | ZA | St Mary's DSG (Pretoria) | No | - |
- | Thoriso Ramokgola | ZA | Amos' Tennis Academy | No | - |
- | Arili BOSHOFF | ZA | Nelspruit Hoerskool | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Mmamoagi Kungoane | ZA | No | - | |
[6] | Kagiso LEDWABA | Centurion | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Amike BOTHA | ZA | Menlopark High | No | - |
- | Jana Henning | ZA | AHMS | No | - |
[2] | Suzanie PRETORIUS | ZA | Bothaville Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-09-30 3:00pm | A2 | GrkTS - Court 2 |
Abigail Tuffek
|
Keira Cook
|
6-3, 6-4 |
N/A | A3 | GrkTS - Centre Court |
Blessing Soko
(Did not play)
|
Arili BOSHOFF
|
Walkover |
2022-09-30 3:00pm | A4 | GrkTS - Court 3 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN
|
Rozanne Van der Schyff [8]
|
2-6, 3-6 |
2022-09-30 3:00pm | A6 | GrkTS - Court 4 |
Claire JARAMBA
|
Danielle CHAPMAN
|
4-6, 6-1, 6-0 |
2022-09-30 3:00pm | A7 | GrkTS - Court 5 |
Annie van Schalkwyk
|
Isabella Basson
|
1-6, 0-6 |
2022-09-30 3:00pm | A9 | GrkTS - Court 6 |
Abigail WATSON [7]
|
Nadja Walter
|
6-3, 6-0 |
2022-09-30 3:00pm | A10 | GrkTS - Court 1 |
Kimberly Hove
|
Kudzai Chapepa
|
1-6, 1-6 |
N/A | A11 | GrkTS - Court 7 |
Erin Jacobs
|
Alternate 5
(Did not play)
|
Walkover |
2022-09-30 3:00pm | A14 | GrkTS - Court 8 |
Savanna Sommerville
|
Thoriso Ramokgola
|
0-6, 1-6 |
2022-09-30 3:00pm | A15 | GrkTS - Court 9 |
Cara van Deventer
|
Chwayita Mlungwana
|
1-6, 3-6 |
2022-10-01 11:00am | A17 | GrkTS - Centre Court |
NADIA GOUWS [1]
|
Abigail Tuffek
|
6-1, 6-0 |
2022-10-01 11:00am | A18 | GrkTS - Court 1 |
Arili BOSHOFF
|
Rozanne Van der Schyff [8]
|
7-5, 7-6(6) |
2022-10-01 11:00am | A19 | GrkTS - Court 2 |
Kaitlyn RAMDUTH [3]
|
Claire JARAMBA
|
4-6, 6-3, 6-2 |
N/A | A20 | GrkTS - Court 3 |
Isabella Basson
|
Alternate 7 [6]
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-01 11:00am | A21 | GrkTS - Court 4 |
Abigail WATSON [7]
|
Kudzai Chapepa
|
3-6, 1-6 |
2022-10-01 11:00am | A22 | GrkTS - Court 5 |
Erin Jacobs
|
Nina SCHIMPER [4]
|
2-6, 4-6 |
2022-10-01 11:00am | A23 | GrkTS - Court 6 |
Annika KLEINHANS [5]
|
Thoriso Ramokgola
|
6-0, 6-0 |
N/A | A24 | GrkTS - Court 7 |
Chwayita Mlungwana
|
Alternate 4 [2]
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-02 9:30am | A25 | GrkTS - Court 14 |
NADIA GOUWS [1]
|
Arili BOSHOFF
|
1-6, 6-3, 6-2 |
2022-10-02 9:30am | A26 | GrkTS - Court 15 |
Kaitlyn RAMDUTH [3]
|
Isabella Basson
|
6-4, 6-4 |
2022-10-02 11:00am | A27 | GrkTS - Centre Court |
Kudzai Chapepa
|
Nina SCHIMPER [4]
|
7-6(1), 6-3 |
2022-10-02 11:00am | A28 | GrkTS - Court 1 |
Annika KLEINHANS [5]
|
Chwayita Mlungwana
|
6-0, 6-0 |
2022-10-03 11:00am | A29 | GrkTS - Centre Court |
NADIA GOUWS [1]
|
Kaitlyn RAMDUTH [3]
|
6-4, 6-4 |
2022-10-03 11:00am | A30 | GrkTS - Court 1 |
Kudzai Chapepa
|
Annika KLEINHANS [5]
|
6-3, 6-3 |
2022-10-04 9:30am | A31 | BELG - Belgrave 2 |
NADIA GOUWS [1]
|
Kudzai Chapepa
|
2-6, 6-3, 4-6 |
2022-10-04 8:00am | B1 | BELG - Belgrave 6 |
Kaitlyn RAMDUTH [3]
|
Annika KLEINHANS [5]
|
7-6(5), 7-6(2) |
2022-10-02 2:00pm | C1 | GrkTS - Centre Court |
Arili BOSHOFF
|
Isabella Basson
|
7-6, 4-6, 7-10 |
2022-10-02 2:00pm | C2 | GrkTS - Court 1 |
Nina SCHIMPER [4]
|
Chwayita Mlungwana
|
6-1, 6-1 |
2022-10-03 9:30am | C3 | GrkTS - Court 12 |
Isabella Basson
|
Nina SCHIMPER [4]
|
6-2, 6-3 |
2022-10-03 9:30am | D1 | GrkTS - Court 13 |
Arili BOSHOFF
|
Chwayita Mlungwana
|
6-1, 6-1 |
2022-10-02 11:00am | E1 | GrkTS - Court 2 |
Abigail Tuffek
|
Rozanne Van der Schyff [8]
|
1-6, 4-6 |
2022-10-02 11:00am | E3 | GrkTS - Court 3 |
Abigail WATSON [7]
|
Erin Jacobs
|
3-6, 1-6 |
N/A | E5 | GrkTS - Court 2 |
Rozanne Van der Schyff [8]
|
Claire JARAMBA
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-02 2:00pm | E6 | GrkTS - Court 3 |
Erin Jacobs
|
Thoriso Ramokgola
|
6-2, 6-2 |
2022-10-03 9:30am | E7 | GrkTS - Court 14 |
Rozanne Van der Schyff [8]
|
Erin Jacobs
|
1-6, 2-6 |
N/A | G3 | - |
Abigail Tuffek
|
Abigail WATSON [7]
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-01 11:00am | I2 | GrkTS - Court 8 |
Blessing Soko
|
Angelique JANSEN VAN VUUREN
|
0-6, 1-6 |
2022-10-01 11:00am | I5 | GrkTS - Court 9 |
Nadja Walter
|
Kimberly Hove
|
6-4, 6-3 |
2022-10-02 11:00am | I9 | GrkTS - Court 4 |
Keira Cook
|
Angelique JANSEN VAN VUUREN
|
3-6, 3-6 |
2022-10-02 11:00am | I10 | GrkTS - Court 5 |
Danielle CHAPMAN
|
Annie van Schalkwyk
|
6-0, 6-1 |
2022-10-02 11:00am | I12 | GrkTS - Court 6 |
Savanna Sommerville
|
Cara van Deventer
|
6-2, 6-0 |
2022-10-02 2:00pm | I13 | GrkTS - Court 4 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN
|
Danielle CHAPMAN
|
0-6, 0-6 |
2022-10-02 2:00pm | I14 | GrkTS - Court 5 |
Nadja Walter
|
Savanna Sommerville
|
6-0, 6-4 |
2022-10-03 2:00pm | I15 | GrkTS - Court 8 |
Danielle CHAPMAN
|
Nadja Walter
|
6-0, 6-0 |
N/A | J1 | GrkTS - Court 2 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN
|
Savanna Sommerville
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-02 2:00pm | K1 | GrkTS - Court 6 |
Keira Cook
|
Annie van Schalkwyk
|
7-6(5), 3-6, 9-11 |
2022-10-03 11:00am | K3 | GrkTS - Court 3 |
Annie van Schalkwyk
|
Cara van Deventer
|
6-0, 6-0 |
2022-10-02 2:00pm | M7 | GrkTS - Court 7 |
Blessing Soko
|
Kimberly Hove
|
3-6, 2-6 |