BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | John van der Walt | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
[2] | Michael Gell | ZA | Trinityhouse Randpark Ridge | No | - |
[3] | Dejan Stojakovic | ZA | Johannesburg Country Club | No | - |
[4] | Sebastian Gründel | ZA | Fairland | No | - |
- | Kamano Mphahlele | Lebowakgomo Tennis Club | No | - | |
- | Takuto Kasahara | JP | Parkview Lawn Tennis Club | No | - |
- | Luca Muller | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - | |
- | Unathi Gabelane | ZA | No | - | |
- | Kamogelo Seabi | ZA | lebowakgomo club | No | - |
- | Nathan Faver | ZA | Polokwane Tennis Club | No | - |
- | Siyanda Mongwe | ZA | Sunrise Tennis Academy | No | - |
- | Vuyo Ndlovu | Sunrise Tennis Academy | No | - | |
- | Jimmy Masinga | Sunrise Tennis Academy | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Levi Alberts | Wierdapark Primary | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-02-17 2:30pm | A2 | PTC - Court 8 |
Takuto Kasahara
|
Nathan Faver
|
6-0, 6-1 |
2023-02-17 2:30pm | A3 | PTC - Court 9 |
Sebastian Gründel [4]
|
Kamogelo Seabi
|
6-0, 6-0 |
2023-02-17 2:30pm | A4 | PTC - Court 10 |
Unathi Gabelane
|
Vuyo Ndlovu
|
6-0, 6-0 |
2023-02-17 3:30pm | A5 | PTC - Court 5 |
Luca Muller
|
Jimmy Masinga
|
6-3, 6-2 |
2023-02-17 2:30pm | A7 | PTC - Court 11 |
Kamano Mphahlele
|
Siyanda Mongwe
|
6-3, 6-2 |
2023-02-18 9:15am | A9 | PTC - Court 15 |
John van der Walt [1]
|
Takuto Kasahara
|
6-1, 6-2 |
2023-02-18 9:15am | A10 | PTC - Court 16 |
Sebastian Gründel [4]
|
Unathi Gabelane
|
1-6, 3-6 |
2023-02-18 9:15am | A11 | PTC - Court 1 |
Luca Muller
|
Dejan Stojakovic [3]
|
7-5, 6-7(3), 6-10 |
2023-02-18 9:15am | A12 | PTC - Court 2 |
Kamano Mphahlele
|
Michael Gell [2]
|
1-6, 0-6 |
2023-02-18 1:00pm | A13 | PTC - Court 14 |
John van der Walt [1]
|
Unathi Gabelane
|
6-1, 6-3 |
2023-02-18 1:00pm | A14 | PTC - Court 15 |
Dejan Stojakovic [3]
|
Michael Gell [2]
|
1-6, 1-6 |
2023-02-19 8:00am | A15 | PTC - Court 15 |
John van der Walt [1]
|
Michael Gell [2]
|
6-0, 6-1 |
2023-02-19 9:15am | B1 | PTC - Court 6 |
Unathi Gabelane
|
Dejan Stojakovic [3]
|
6-1, 6-0 |
2023-02-18 1:00pm | C1 | PTC - Court 16 |
Takuto Kasahara
|
Sebastian Gründel [4]
|
6-1, 6-2 |
2023-02-18 1:00pm | C2 | PTC - Court 1 |
Luca Muller
|
Kamano Mphahlele
|
6-1, 6-3 |
2023-02-19 9:15am | C3 | PTC - Court 7 |
Takuto Kasahara
|
Luca Muller
|
6-4, 1-6, 2-10 |
2023-02-19 9:15am | D1 | PTC - Court 8 |
Sebastian Gründel [4]
|
Kamano Mphahlele
|
6-1, 6-0 |
2023-02-18 9:15am | E2 | PTC - Court 3 |
Kamogelo Seabi
|
Vuyo Ndlovu
|
2-6, 2-6 |
2023-02-18 1:00pm | E5 | PTC - Court 2 |
Nathan Faver
|
Vuyo Ndlovu
|
6-1, 6-1 |
2023-02-18 1:00pm | E6 | PTC - Court 3 |
Jimmy Masinga
|
Siyanda Mongwe
|
6-1, 2-6, 10-8 |
2023-02-19 9:15am | E7 | PTC - Court 9 |
Nathan Faver
|
Jimmy Masinga
|
6-3, 6-2 |
2023-02-19 9:15am | F1 | PTC - Court 10 |
Vuyo Ndlovu
|
Siyanda Mongwe
|
6-1, 6-2 |