BD 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Takuto Kasahara | JP | Parkview Lawn Tennis Club | John van der Walt | No | - |
[1] | John van der Walt | ZA | Northern suburbs Tennis Club | Takuto Kasahara | No | - |
[2] | Siyanda Mongwe | ZA | Sunrise Tennis Academy | Vuyo Ndlovu | No | - |
[2] | Vuyo Ndlovu | Sunrise Tennis Academy | Siyanda Mongwe | No | - | |
[3] | Sebastian Gründel | ZA | Fairland | Michael Gell | No | - |
[3] | Michael Gell | ZA | Trinityhouse Randpark Ridge | Sebastian Gründel | No | - |
[4] | Dejan Stojakovic | ZA | Johannesburg Country Club | Luca Muller | No | - |
[4] | Luca Muller | Bryanston Country Club (Tennis) | Dejan Stojakovic | No | - | |
- | Aldo Luttig | Eldoraigne Tennis Club | Jack Burchell | No | - | |
- | Kamano Mphahlele | Lebowakgomo Tennis Club | Kamogelo Seabi | No | - | |
- | Callum Geerdink | ZA | Nathan Faver | No | - | |
- | Zachary Joyce | Fairland Tennis Club | Cole Joyce | No | - | |
- | Cole Joyce | Noordheuwel Tennis Club | Zachary Joyce | No | - | |
- | Unathi Gabelane | ZA | Jimmy Masinga | No | - | |
- | Kamogelo Seabi | ZA | lebowakgomo club | Kamano Mphahlele | No | - |
- | Nathan Faver | ZA | Polokwane Tennis Club | Callum Geerdink | No | - |
- | Jimmy Masinga | Sunrise Tennis Academy | Unathi Gabelane | No | - | |
- | Jack Burchell | ZA | Rustenburg | Aldo Luttig | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-02-18 3:00pm | A7 | PTC - Court 11 |
Nathan Faver
Callum Geerdink
|
Jimmy Masinga
Unathi Gabelane
|
3-6, 2-6 |
2023-02-18 3:00pm | A9 | PTC - Court 12 |
Takuto Kasahara [1]
John van der Walt [1]
|
Jack Burchell
Aldo Luttig
|
6-4, 6-0 |
2023-02-18 3:00pm | A10 | PTC - Court 13 |
Michael Gell [3]
Sebastian Gründel [3]
|
Cole Joyce
Zachary Joyce
|
6-2, 6-1 |
2023-02-18 3:00pm | A11 | PTC - Court 14 |
Kamano Mphahlele
Kamogelo Seabi
|
Dejan Stojakovic [4]
Luca Muller [4]
|
2-6, 2-6 |
2023-02-18 4:30pm | A12 | PTC - Court 14 |
Jimmy Masinga
Unathi Gabelane
|
Siyanda Mongwe [2]
Vuyo Ndlovu [2]
|
6-4, 4-6, 10-8 |
2023-02-19 11:45am | A13 | PTC - Court 6 |
Takuto Kasahara [1]
John van der Walt [1]
|
Michael Gell [3]
Sebastian Gründel [3]
|
6-4, 7-6(2) |
2023-02-19 11:45am | A14 | PTC - Court 7 |
Dejan Stojakovic [4]
Luca Muller [4]
|
Jimmy Masinga
Unathi Gabelane
|
6-4, 6-1 |
2023-02-19 1:00pm | A15 | PTC - Court 6 |
Takuto Kasahara [1]
John van der Walt [1]
|
Dejan Stojakovic [4]
Luca Muller [4]
|
7-5, 6-3 |